Umístěte zubní pastu do nádržky na vodu své toalety
adbz.cz » Hobby » Zubní pasta v nádržce na vodu ke splachování má hned 2 efekty: Bakterie i zápach mají útrum

Zubní pasta v nádržce na vodu ke splachování má hned 2 efekty: Bakterie i zápach mají útrum

Jestliže chcete udržet svou toaletu svěží po dlouhou dobu, vyzkoušejte tento trik. Jeho výsledek vás při každém spláchnutí mile překvapí.

zubni pasta zachod toaleta
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Z filmů jsme zvyklí, že se v nádržce na vodu toalety dají ukrýt nejrůznější předměty. Často z ní lidé vytahují doklady, peníze, šperky nebo třeba záložní zbraň. Užitečnou vychytávkou však může být, když do ní místo těchto předmětů vložíte tubu se zubní pastou. Tu už pak ale samozřejmě nebudete dále používat k jejímu původnímu účelu. Výsledkem ovšem budete zaručeně velmi příjemně překvapeni. 

Jak udržovat toaletu dlouhodobě čistou

Stačí vám tuba té nejlevnější zubní pasty, abyste na dlouho dobu osvěžili toaletu. Udržet ji čistou a bez zápachu stojí značné množství námahy. Pomocí tohoto jednoduchého triku si ale můžete všechnu práci výrazně usnadnit. Nemusíte ani kupovat drahé čisticí prostředky, ani koupelnu denně ručně drhnout. Stačí vám obyčejná zubní pasta.

Proč umístit zubní pastu do nádržky na vodu

Spousta společností vynakládá nemalé finanční prostředky, aby vynalezli účinný čisticí prostředek, který zbaví vaši toaletu bakterií a odstraní z mísy nežádoucí zápach. Místo toho, abyste své peníze utráceli za chemické přípravky, jež neprospějí ani vám, ani životnímu prostředí, zkuste raději do nádržky na vodu umístit zubní pastu s mentolovou příchutí. Někdy ty nejjednodušší věci fungují nejlépe.

toaleta v koupelne
Zdroj fotografie: Depositphotos

Toaleta bez bakterií a nepříjemného zápachu

Aby zubní pasta v nádržce na vodu správně fungovala, vezměte tu nejobyčejnější a nejlevnější tubu zubní pasty s mentolovou příchutí a špendlíkem do ní propíchněte co nejvíce dírek. Takto připravenou tubu zubní pasty vložte do nádržky s vodou a máte hotovo. Při každém spláchnutí se voda s mentolovou zubní pastou naředí, a vy tak po každém použití toalety ucítíte příjemnou mentolovou vůni. Přestože se mytí toalety zcela nevyhnete, tato metoda rozhodně sníží míru znečištění mísy i množství bakterií.