Zachraňte orchidej na pokraji smrti. Spásu hledejte v tomto koření
adbz.cz » Hobby » Skořice dokáže zachránit orchidej na pokraji smrti. Užitečná je i pro ostatní pokojovky

Skořice dokáže zachránit orchidej na pokraji smrti. Užitečná je i pro ostatní pokojovky

Nemusíte kupovat drahá hnojiva ani speciální postřiky, abyste umírající orchidej zachránili. Postačí vám i skořice. Toto aromatické koření nakopne rostlinu k dalšímu růstu.

orchidej bilofialove kvety
Zdroj fotografie: Ronincmc / Creative Commons / CC BY-SA

Skořice je vynikajícím kořením, které nesmí chybět snad v žádné domácnosti. Pomoci vám může nejen v kuchyni při dochucování pokrmů, ale taky při odstraňování nepříjemných pachů, v boji proti některým škůdcům nebo při záchraně hynoucí orchideje. Vyzkoušejte tento geniální trik a zachraňte svou oblíbenou pokojovou rostlinu.

Užitečné vlastnosti skořice

Kromě příjemné nasládlé vůně má skořice taky velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Její pravidelné užívání dokáže urychlit látkovou výměnu, působí antisepticky, a dokonce pomáhá i s nespavostí. Mimo to působí prospěšně i na pokojové rostliny. Ty tímto kořením snadno vyživíte a ochráníte před vznikem plísní nebo nemocemi.

Výhody používání skořice

Toto koření obsahuje stopové množství fosforu, draslíku a dusíku, což jsou prvky pro správný růst a vývoj rostlin naprosto nezbytné. Jejím použitím lze obohatit půdu a zlepšit její kvalitu. Přítomnost skořice v substrátu také podporuje růst kořenového systému, který bude díky ní mnohem silnější, zdravější a hlubší, což zlepší celkovou stabilitu rostlin.

používání skořice na zahradě
Zdroj fotografie: Pixabay

Jak skořici používat

Tato sypká směs vám může být skvělým pomocníkem zejména při přesazování rostlin. Naneste malé množství skořice na kořeny přesazovaných rostlin. Tím je dezinfikujete a usnadníte jejich adaptaci na nové podmínky. Skořice navíc stimuluje růst a rozvoj kořenů a ochrání je před vznikem plísní. Zároveň rostliny ochrání před mravenci a drobnými hlodavci, kteří její vůni nemohou vystát. Zálivku ze skořice aplikujte na pokojové rostliny a navraťte jim zdravý vzhled a krásné lesklé listy.

Jak skořicí zachránit orchideje

Pokud vám vaše orchidej začne chřadnout, je nejvyšší čas začít jednat, abyste ji ještě stihli včas zachránit. Ideálním pomocníkem v tomto boji vám bude opět skořice. Tu stačí smíchat s isopropylalkoholem. Takto orchidej účinně dezinfikujete a dopřejete jí potřebný restart. Ošetřete svou květinu malým množstvím této zálivky a nastartujte její ozdravné procesy. Jednu lžičku skořice rozpusťte ve vodě a pomocí štětce ošetřete listy napadené černými fleky.

Skořice proti plísním

V případě, že vaši orchidej napadla bílá plíseň, která se nejčastěji vyskytuje v substrátu v květináči, můžete se jí pomocí skořice zbavit. Nejprve se snažte co největší množství plísně opatrně ručně odstranit. V dalším kroku nasypte do květináče trochu skořice, která se dokáže vypořádat i s neviditelnými zbytky plísní a dalšími houbovými zárodky.

Inspirace pro využití skořice