Jedna lžička tohoto koření a mravenci se z vaší zahrady stáhnou sami
adbz.cz » Hobby » Jak se zbavit mravenců bez chemie: Jedna lžička skořice a urychleně se dají na ústup

Jak se zbavit mravenců bez chemie: Jedna lžička skořice a urychleně se dají na ústup

Když se objeví mravenci na zahradě, je to pohroma. I tak malí tvorové dokážou zlikvidovat úrodu. Naštěstí existuje způsob, jak se jich zbavit s pomocí skořice.

mravenci byt
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mravenci patří ke škůdcům, kteří se na zahradě objevují nejčastěji. Jakmile se přemnoží, zničí vše, co jim přijde do cesty. Pochutnají si na ředkvičce, mrkvi a nepohrdnou ani jahodami. Pokud se jich urychleně nezbavíte, zbudou vám jen oči pro pláč. V obchodech si můžete koupit chemické prostředky, díky nimž mravence zahubíte. Tento způsob je však drastický. Vsaďte na přírodní prostředek, který je ze zahrady vyžene, a ušetříte tak mravenčí životy.

Skořice mravencům nevoní

Toto aromatické koření nepatří jen do perníků a svařáků. Jeho vůně je pro mravence nepřijatelná. Když skořicí posypete místa zasažená mravenci, prostě odejdou. Odpuzující vlastnosti koření jsou fantastické. Nejlepší na tom je, že nepoužijete chemické prostředky a nedojde k zahubení mravenčích kolonií. Skořice je cenově dostupná a ušetříte nemalé finanční prostředky. Je k dostání v každém obchodě a nepoškodí mravence ani vaši úrodu.

Přírodní odpuzovač za pár korun

Nemáte-li doma mletou skořici, s níž byste záhony pouze posypali, nevadí. Klidně můžete použít i celou skořici. Vyrobíte si s ní odpuzující směs proti mravencům.

  1. Tyčinku skořice povařte pět minut v jednom litru vody.
  2. Skořicový odvar nenechte zchladit. Ba naopak ho ještě horký nalijte na postižená místa.
  3. Používáte-li skořicový prášek, smíchejte ho s jedlou sodou nebo sušenou citronovou a pomerančovou kůrou. Účinnost bude zesílena.
skořice
Zdroj fotografie: Freepik

Vyzkoušejte i kurkumu a mletý česnek

Mravenci se mohou dostat i do domu, nezůstávají jen na zahradě. Tito malí tvorové se množí rychlostí blesku. Pokud na ně skořice nestačí, vyzkoušejte i další přírodní prostředky k jejich vyhoštění. K účinným patří také kurkuma, chilli, červená paprika, citronová šťáva a mletý česnek. Aplikujte jedlou sodu, na té si rádi pochutnají. Po její konzumaci však zemřou. Když přes veškerou snahu přírodní prostředky nezaberou, sáhněte po chemických produktech, ale to by měla být až poslední varianta.