Senioři mohou získat teplou vodu zdarma až do konce života. Urychleně si zjistěte, jestli na ni máte nárok také

Pokud vlastníte byt či dům a jste senior, stát si pro vás nachystal zajímavou nadílku v rámci Nové zelené úsporám. O peníze si stačí říct.

i Zdroj fotografie: Nicole-Koehler / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho seniorů si v současné době neustále stěžuje na zvyšující se účty za energie, které musí každý měsíc platit. Tomu lze však poměrně snadno předejít, a to například investováním do moderních zařízení, která vám ji pomohou vyrábět zcela zdarma nebo její cenu sníží na samotné minimum. Samozřejmě je nutné si nejprve takové čerpadlo či solární panely zakoupit, což si dle webu Evolty dovolí málokdo. Stát však přišel s velmi zajímavým řešením.

Příspěvek na zajištění ohřevu vody 

Nejčastěji za velkými měsíčními výdaji stojí ohřev vody, na který je třeba pokaždé vyvinout velké množství energie. Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám však nyní můžete získat finanční prostředky například na zakoupení tepelného čerpadla, které vám z dlouhodobého hlediska dokáže ušetřit až 70 % výdajů za teplo. Kromě toho jej lze používat naprosto po celý rok a dobře odolává i velmi nízkým teplotám. 

Takové čerpadlo vás u běžného prodejce může přijít na vyšší desetitisíce, nebo pokud chcete opravdu kvalitu, tak klidně i stovky tisíc. Částky v takové výši si dnes ovšem může dovolit utrácet jen málokdo, a proto se stát rozhodl řešit tuto skutečnost v rámci programu Nová zelená úsporám Light. Příspěvek přitom může dosáhnout až 150 000 Kč a lze ho využít nejen na nové tepelné čerpadlo, ale také na zateplení fasády, stropů, podlah či výměnu oken a dveří.

sprcha iZdroj fotografie: Depositphotos
Pokud jste senior a vlastníte nemovitost, můžete stát požádat o finanční příspěvek.

Stačí vyplnit jeden formulář 

Dotační balíček „Light“ je mimo jiné určen především pro seniory, kteří pobírají starobní důchod, invalidní důchodce a jedince pobírající dávky na bydlení. Pokud patříte mezi tyto skupiny lidí, pak můžete jednoduše vyplnit formulář, a získat tak teplou vodu téměř zdarma do konce života (čerpat můžete navíc až 90 tisíc korun na fotovoltaiky nebo termické systémy). Na webu adbz jsme také psali o dalších tipech, jak ušetřit za vytápění domácnosti.

Co si o tomto příspěvku myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články