Ucpaný záchod dokážete uvolnit během 5 vteřin. Stačí plastová lahev
adbz.cz » Hobby » S ucpaným záchodem si poradí obyčejná PET lahev

S ucpaným záchodem si poradí obyčejná PET lahev

Ucpaný záchod patří mezi nejčastější problémy v domácnosti. Mnoho kutilů však stále neví, že jím s problémem může pomoci obyčejná PET lahev.

pet lahev zachod
Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz

Pokud se vám doma ucpal záchod, raději to nenechávejte jen tak být a rychle zakročte. Jedná se totiž o velmi nepříjemný problém, který může nejen odradit vaši návštěvu, ale také se postupně zhoršovat a napáchat ve vaší domácnosti ještě větší neplechu. Abyste ho však odstranili, nemusíte si kupovat drahé komerční prostředky nebo používat zvon. Skvěle vám dle serveru Genialne postačí obyčejná PET lahev a několik minut času. 

S problémy vám pomůže obyčejná PET lahev 

Obyčejná plastová lahev může totiž fungovat jako takový alternativní zvon. Pomoci vám tedy dokáže především tím, že stlačením vytvoří tlak, který vytáhne případné ucpané materiály v potrubí. Začněte tedy tím, že si připravíte dvoulitrovou prázdnou PET lahev a odříznete jí dno. Poté seřízněte podélně její stěny (stačí pár centimetrů) a vložte ji „dnem“ do toalety. Nyní už s ní stačí pumpovat, jako byste měli zvon – pozor, že její vrch musí být uzavřený víčkem. 

V případě, že se vám tato technika příliš neosvědčila, můžete ještě vyzkoušet chemii. I když za to budete muset zaplatit nějaké peníze, ve finále vám to ušetří čas a záchod bude vypadat jako nový. Stačí navštívit vhodnou prodejnu a zeptat se na výrobek s obsahem hydroxidu sodného, který je poté třeba zalít horkou vodou. Velmi dobře se pak dle serveru HouseDigest osvědčila také kombinace jedlé sody a octa, která má podobný účinek. 

zachod detail
Zdroj fotografie: Depositphotos
Ucpaný záchod vám pomůže snadno vyřešit obyčejná PET lahev.

Pozor na možné příčiny ucpaného záchodu 

Toaleta se nejčastěji ucpává v důsledku splachování velkého množství toaletního papíru a výrobků, které tam nepatří. Jednat se může například o tampony, hygienické vložky, vlhčené ubrousky, tyčinky do uší nebo také zbytky od večeře. Stejně tak k problémům přispívá i nízký tlak v nádrži, příliš stará kanalizace a další. Na webu adbz jsme také již dříve psali o pokutě, která hrozí každému Čechovi za nesprávné splachování záchodu.