Metoda používaná v muzeích: 10 dní nebude doma ani smítko prachu
adbz.cz » Hobby » Metoda používaná v muzeích: 10 dní nebude doma ani smítko prachu. Na úklid celého domu stačí jedna látka za pár korun

Metoda používaná v muzeích: 10 dní nebude doma ani smítko prachu. Na úklid celého domu stačí jedna látka za pár korun

Existuje spousta způsobů, jak si domácí práce a úklid co nejvíce usnadnit a urychlit tak, aby byl výsledek co nejlepší. Tento trik vás zbaví prachu spolehlivě.

utirat prach hadr
Zdroj fotografie: iStock

Aby byl váš domov nádherně čistý a voňavý, je potřeba jej pravidelně uklízet. Nemusíte však být otroky vlastní domácnosti a pídit se po každém smítku prachu. Čím pravidelněji budete domácnost uklízet, tím méně času vám tyto práce ve výsledku zaberou. S vhodnými čisticími prostředky je úklid ještě rychlejší a účinnější. Použijte příště při úklidu domácnosti glycerin a váš domov bude zářit čistotou.

Dokonale čistá domácnost díky glycerinu

Glycerin je běžně používán v kosmetickém průmyslu. Využít tuto látku ale můžete také při úklidu domácnosti. Ten díky němu bude mnohem rychlejší a efektivnější. 

Čisté podlahy

Aby byly vaše podlahy zářivě čisté, přidejte jednoduše pár kapek glycerinu do kbelíku s vodou a podlahu umyjte tak, jak jste zvyklí. Podlaha bude po vyčištění dokonale čistá a bez jediné šmouhy, která by mohla kazit celkový dojem.

mop vytirani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pryč s prachem z nábytku

Abyste se zbavili nánosu prachu na povrchu vašeho nábytku, smíchejte v misce trochu glycerinu s vodou. Namočte do této směsi hadřík, který nepouští chlupy, vymáchejte přebytečnou vodu a jemně hadříkem nábytek otřete. Minimálně dalších 10 dní neuvidíte jediné smítko prachu.

Odstraňte skvrny z oblečení

Odolné skvrny z oblečení s ním můžete odstranit také. Přímo na skvrnu nakapejte pár kapek glycerinu. Následně ve vodě rozpusťte trochu soli a skvrnu tímto roztokem opláchněte. Pokud se chcete zbavit odolné skvrny od čaje, kávy nebo čokolády, smíchejte glycerin s trochou soli a naneste směs na skvrnu. Po půl hodině dejte oblečení vyprat do pračky. 

zena myti okno
Zdroj fotografie: Depositphotos

Správné čištění koženého nábytku

I poškrábaný kožený nábytek si zaslouží péči. Aby nedocházelo k dalšímu poškození materiálu, namočte bavlněný hadřík do glycerinu a nábytek jím otřete. Tento postup opakujte dvakrát až třikrát do týdne. 

Vyleštěte glycerinem okna

Aby vaše okna byla dokonale čistá a zářivě lesklá, smíchejte glycerin a ethylkalkohol v poměru 1:10. Pomocí rozprašovače nastříkejte tuto směs na okna a vyleštěte je. Vaše okna zůstanou po dlouhou dobu bez jakékoliv známky znečištění.