Na barvě kuchyňské houby záleží. Každá se má používat na něco jiného
adbz.cz » Hobby » Na barvě kuchyňské houbičky záleží. Každá je jinak tvrdá

Na barvě kuchyňské houbičky záleží. Každá je jinak tvrdá

Mycí houbičky mají kromě rozdílné barvy také odlišné vlastnosti a určení. Každá se ve skutečnosti hodí na něco jiného. Zjistěte, jak tyto pomůcky co nejlépe používat.

myti nadobi zluta houba
Zdroj fotografie: iStock

Houbička patří mezi základní výbavu snad naprosto každé domácnosti. Nejen, že s její pomocí snadno vyčistíte i těžko dostupná místa, ale vhodná je i k čištění různých druhů povrchů a materiálů. Aby byl váš úklid co nejefektivnější a nejrychlejší, zaměřte se na výběr vhodných mycích pomůcek. Takto se zbavíte veškeré špíny a vyhnete se namáhavému drhnutí.

Důležitou roli hraje barva

Nejdříve je třeba podotknout, že barevné rozlišení se nemusí týkat všech balení houbiček, především u těch levnějších jsou barvy jen estetickým prvkem. U určitých typů však skutečně ukazují také na vhodný způsob jejich použití. Už na první dotyk si tak můžete všimnout, že některé z nich mají povrch jemný a měkký, zatímco jiné jsou mnohem drsnější a tvrdší. Abyste při úklidu nenadělali omylem mnohem více škody než užitku, zjistěte, na co se která barva hodí.

Zelená houbička na hrubé nečistoty

Houby s touto barvou bývají obvykle opravdu hrubé. Skvěle se hodí zejména k odstraňování silného znečištění, zaschlých skvrn nebo i zbytků jídel a mastnoty. Přesto byste měli být při jejich používání opatrní, abyste špinavý povrch silným tlačením nepoškrábali. Narušením ochranné vrstvy na povrchu často následně dochází k mnohem většímu znečištění.

Červená houbička na střední znečištění

Tento druh se svou strukturou perfektně hodí k čištění středně odolných a tvrdých nečistot. Je podstatně jemnější než zelená houbička, a tím je riziko poškrábání povrchů nebo nádobí mnohem nižší. Aby pro vás čištění bylo jednodušší, doporučuje se namísto drhnutí nechat předměty odmočit nebo k vyčištění skvrn použít vhodné mycí prostředky.

houbicka uklid barvy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Žlutá houbička na skleněné nádobí

Tato houba je svou strukturou velmi jemná, a proto je ideální pro čištění sklenic a skleněných povrchů nebo nádobí. Vyhnete se tak jejich případnému poškrábání. Houbičku je však potřeba udržovat v naprosté čistotě, protože sebemenší ostrý předmět by mohl na vašem skleněném nádobí způsobit nevratné a nenapravitelné škody.

Modrá houbička na porcelán

V tomto případě se jedná o nejjemnější a nejměkčí druh houby. Zpravidla se doporučuje ji používat jen k mytí porcelánu nebo při čištění velmi jemného skla. Někteří ji používají k mytí sprchového koutu nebo vany. I v tomto případě si práci usnadníte pomocí účinných mycích přípravků, díky kterým bude váš celkový úklid mnohem rychlejší a efektivnější.