Sklo sprchového koutu vyčistíte raz dva, když použijete tento domácí čistič
adbz.cz » Hobby » Mytí sprchového koutu nemusí být noční můra. S vodním kamenem na skle si hravě poradí bílé víno

Mytí sprchového koutu nemusí být noční můra. S vodním kamenem na skle si hravě poradí bílé víno

Ideální je sprchový kout ihned po sprchování řádně vysušit, ale ne každý na to má vždy čas nebo náladu. S použitím čističe domácí výroby bude váš sprchový kout zase jako nový.

sprchový kout v koupelně
Zdroj fotografie: Pexels

Špinavého sprchového koutu si nelze nevšimnout. Upozorňuje na sebe téměř při každém sprchování, a i když jste už vyzkoušeli téměř všechno z nabídky drogerie, usazeného sedimentu se stále nemůžete zbavit. Naštěstí existují léty ověřené přírodní postupy, které na podobné nečistoty vždy působily. Vyzkoušejte a uvidíte.  

Usazeniny ve sprchovém koutu podporují rozvoj plísní a bakterií 

Sediment na stěnách sprchového koutu nejen, že vypadá velmi nevzhledně, ale je také doslova ohniskem různých druhů bakterií. Nejlevnějším a nejrychlejším způsobem, jak se nečistot zbavit, je proto samozřejmě pravidelný a velmi důkladný úklid ihned po vašem osprchování. Stačí kapky vody ihned po použití sprchy setřít hadříkem z mikrovlákna nebo stěrkou na okna a máte vyhráno. Zbavíte se tak nejen vlhkosti, ale také později usazených nečistot.  

sprchovy kout uklid
Zdroj fotografie: Pexels

I v tomto případě může pomoci použití nepostradatelného pomocníka v domácnosti, obyčejného octa. Pokud ho smícháte s vodou v poměru jedna ku jedné, získáte velmi účinný čisticí prostředek vyrobený doma a téměř bez chemie. Domácí čistič s octem samozřejmě nevoní tolik jako komerční výrobky z drogerie, ale i s tím si můžete lehce poradit. Stačí do něj přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Čističem pak nastříkejte celou kabinu sprchového koutu a nechte ho minimálně dvacet minut působit. Poté ho opláchněte vlažnou vodou a vytřete do sucha.

S použitím domácího čističe ušetříte peníze  

Stejně jako ocet můžete použít i bílé víno. Pokud máte doma nějaké, které vám extra nechutná, můžete ho také využít k výrobě čističe. Jednoduše nalijte malé množství do rozprašovače se stejným množstvím vody. Výslednou směs pak nastříkejte na sprchový kout a nechte ji na něm deset minut působit. Nakonec celý sprchový kout opláchněte a vytřete suchým hadrem. S použitím domácího čističe nemusíte utrácet peníze za drahé přípravky v drogerii a váš sprchový kout bude i tak zářit čistotou.