Máte doma rýžovou vodu? Ani o tom nevíte, ale jste boháči. Má cenu zlata
adbz.cz » Hobby » Rýžovou vodu většina hospodyněk vylévá do odpadu. Tekutina má přitom velké přínosy v péči o pleť

Rýžovou vodu většina hospodyněk vylévá do odpadu. Tekutina má přitom velké přínosy v péči o pleť

Rýžová voda – přírodní elixír pro mladistvou pleť a rozkvetlou orchidej. Naučte se, jak tento jednoduchý prostředek poskytuje vitamíny a živiny pro pokožku i květiny.

ryze voda
Zdroj fotografie: gran/ Creative Commons Attribution 3.0

Každá žena touží po hladké a jemné pleti, ale vyznat se v záplavě kosmetických procedur a produktů nemusí být snadné. Navíc řada lidí hledá spíše něco jednoduchého a přirozeného. Zajímavým objevem, který stojí za vyzkoušení, je rýžová voda. Tato prostě vypadající tekutina má přitom řadu pozitivních účinků na pleť, vlasy, ale třeba i květiny ve vaší domácnosti.

Rýžová voda na pleť

Tradice má svou sílu, a to platí i v péči o pleť. Naše babičky a matky využívaly přírodní produkty pro zachování krásy, v oblasti Asie se pak po stovky let aplikovala rýžová voda. Web Byrdie zmiňuje, že tato jednoduše dostupná voda nejen čistí pokožku, ale díky vitamínům skupiny B, škrobu a antioxidantům udržuje pokožku elastickou a pružnou. Příprava vlastní domácí rýžové vody je jednoduchá a cenově přijatelná.

Portál OrganicSkinCare radí začít odstraněním nečistot a propláchnutím půl šálku rýže pod tekoucí vodou. Poté vložte propláchnutou rýži do mísy a zalijte ji vodou. Jemně promíchejte rukou, aby se uvolnily účinné látky. Nechte rýži namočenou po dobu 15–30 minut a občas ji zamíchejte. Tím zajistíte, že všechny prospěšné látky mají čas se uvolnit do vody. Po namočení sceďte vodu z rýže do čisté nádoby. Samotnou rýži můžete bez obav vyhodit.

Teď stačí rýžovou vodu správně aplikovat. Použijte ji jako tonikum – po vyčištění obličeje namočte vatový tampon do rýžové vody a jemně ji nanesete na pleť. Nechte působit 10–15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Použití rýžové vody jako tonika může pomoci vyrovnat pH pleti, stáhnout póry a snížit zarudnutí a záněty. Pro zvýšení hydratačního efektu přidejte několik kapek rýžové vody do svého oblíbeného denního nebo nočního krému.

Orchidej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pleťová maska je další možnost, jak rýžovou vodu aplikovat. Pleťovou masku vytvoříte smícháním rýžové vody s dalšími přírodními složkami, jako je med, jogurt nebo gel z aloe vera. Tuto směs naneste na obličej a nechte působit 15–20 minut. Opláchněte vodou. Tato maska hydratuje pleť, zlepšuje pružnost a dodává zářivý vzhled. Nebojte se rýžovou vodu přidat i do koupele, stačí jeden šálek. Hydratuje pokožku, pomůže vám zrelaxovat a odbourá stres. Rýžová voda dle Healthline rovněž prospívá poškozeným vlasům

Zvláštní pozornost pro orchideje

Orchideje jako královny mezi květinami si zaslouží speciální péči. Když zavlažujete svou krásnou orchidej rýžovou vodou, dodáváte jí nejen vlhkost, ale také klíčové živiny pro optimální růst. Paní Milada Š. z Litoměřic říká: „Využijte zbytečnou rýžovou vodu užitečně. Namočte do ní orchidej na půl hodiny a poté vyjměte. Květina si z ní vezme užitečné látky a živiny.“ Kromě orchidejí zkuste s rýžovou vodou zalít třeba aloe vera, jak jsme na adbz již radili.