7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese

Mít doma psa a kočku zároveň může být mnohdy náročné, neboť se tito čtyřnozí přátelé ne vždy dokáží snést. Tato psí plemena však s kočkou nebudou mít žádný problém.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pokud máte doma kočku a uvažujete o tom, že byste si k ní pořídili psa, měli byste nejprve pečlivě zvážit výběr plemena, které se s ní bude snášet bez jakýchkoliv problémů a známek agrese. Rozhodně přeci nechcete žít v domácnosti, kde budou neustále lítat chlupy vzduchem a vaši mazlíčci po sobě budou bez přestání vrčet a provokovat se. Níže jsme si proto pro vás připravili ta nejvhodnější psí plemena, která obvykle dobře vychází s kočkami.

1) Zlatý retrívr

Zlatý retrívr je jedním z nejlaskavějších psů, který zbožňuje jak ostatní zvířata, tak i malé děti a další členy rodiny. Je proto skvělým kandidátem pro život s kočkou. Ovšem měli byst brát na vědomí, že se rozhodně nejedná o plemeno, kterému stačí panelový byt. Nejlépe se má na venkově, kde má k dispozici zahradu a dostatek luk určených k aktivním procházkám. Vyžaduje také poměrně dost péče, ale vždy se vám za ni odmění empatií a loajalitou.

2) Bígl 

Přátelský bígl je dalším skvělým společníkem do vaší domácnosti, neboť má rád děti jakéhokoliv věku a nevadí mu společnost dalších mazlíčků v domě. Dokonce díky své smečkové mentalitě většinou považuje kočky za sourozence nebo „členy své skupiny“. Tento malý chlupáč navíc vždy září radostí a jeho společenská povaha vám zpříjemní naprosto každý den. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Bišonek Frisé

Bišonci mají veselou a zábavnou povahu, díky čemuž jsou skvělým plemenem do domácnosti s dětmi a dalšími zvířaty, jako jsou právě kočky. V tomto případě by však mohl být problém z kočičí strany, neboť tito chlupáči mají občas až příliš společenskou náladu, což pro ni může být otravné. Než si jej tedy pořídíte, měli byste raději dobře zvážit, zda vaše kočka nebude mít problém účastnit se jeho nekonečného dovádění. 

4) Kolie 

Kolie je velmi vyrovnaný, jemný, starostlivý a taktní pes, který se hodí jak do bytu, tak i na zahradu. Pokud si ji chcete pořídit a máte doma kočku, rozhodně se nemáte čeho bát – jsou k nim většinou velmi laskavé a nemají problém se s nimi spřátelit.

5) Mops

Mops patří mezi nejpřátelštější psí plemena vůbec. Není proto žádným překvapením, že si bude rozumět nejen s každým členem rodiny, ale také ostatními zvířaty v domácnosti. Pokud mu navíc kočka dovolí vstoupit do své domény, mohou se z nich velmi rychle stát dobří přátelé. Kromě toho jsou tito chlupáči velmi leniví, takže vaši kočku rozhodně nebudou mít potřebu uhánět a nutit ji, aby si s nimi hrála. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

6) Baset

Přestože je baset přirozený lovec, zajímá ho zpravidla spíše lovení večeře než vyvolávání agresí s kočkou. Ačkoliv může být při výcviku občas tvrdohlavý, jedná se o velmi přátelské a pohodové plemeno, které nemá problém jak s dětmi, tak ani s ostatními zvířaty v domácnosti. Někteří odborníci navíc tvrdí, že baseti občas dokonce vybízí kočku, aby se ke svému chlupatému příteli přitulila.

7) Pudl

Pudlové jsou dalším vynikajícím plemenem pro domácnost s kočkou. Nejenže si s nimi rádi hrají, ale také jsou velmi trpěliví, tudíž nemají potřebu vykazovat žádné známky agrese – popřípadě prostě předstírají, že neexistují. Tito chlupáči jsou navíc velmi věrní své rodině, kterou mají tendenci za každou cenu chránit.

Jak byste postupovali při seznamování psa s kočkou?

Zdroj: Nylabone
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Posilovač imunity česnek funguje jako antibiotikum, dokonce sníží i cholesterol
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Do nemocnice šel kvůli mírné horečce, ale nakonec z ní odešel bez ruky a nohy. Jeho organismus tak reagoval na infekci
Události247.cz
Události247.cz
Žena, která uprchla před režimem Lukašenka popsala, jak je jeho diktatura mocná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak se dostat k srdci člověka? Nový robot dokáže ve 3D tisknout orgány přímo uvnitř těla