Proč pes hrabe díry: Chce pozornost, nudí se nebo hledá kořist

Pokud váš pes neustále vyhrabává díry, pravděpodobně se vám tím snaží něco říct. Může si vyžadovat pozornost nebo se prostě jen nudí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pes je odjakživa považován za nejlepšího přítele člověka, a proto ho najdete v mnoha českých domácnostech. Čas od času se však stává, že vám tato roztomilá zvířata začnou okolo baráku vyhrabávat díry, což je nejen nevzhledné, ale také se vám tím může snažit něco říct. Jak například uvádí server TheSprucePets, možná si chtějí získat vaši pozornost, protože se nudí, nebo vyhledávají něco dobrého k snědku. Pozor však, že to může znamenat i negativa. 

Proč váš pes neustále hrabe díry na zahradě 

Pokud svému psovi nevěnujete dostatek pozornosti, pravděpodobně si ji brzy začne vyžadovat a je mu jedno, jakým způsobem. Čas od času se proto může stát, že na vaší zahradě vyhrabe díru, aby zahnal nudu, ale také vás donutil mu dát trest. Skutečně je to pro něj také pozornost, kterou ke svému životu prostře potřebuje. Rozhodně proto skutečnost neignorujte a naplánujte si s ním pravidelné procházky, což ho donutí rychle přestat. 

Dalším možným důvodem, proč váš pes hrabe díry, je to, že hledá úkryt. Ať už se chce schovat před horkem, deštěm nebo jednoduše najít trochu vody, měli byste mu v takovém případě poskytnout vhodné zázemí se vším, co potřebuje. Obzvláště jasná je tato zpráva v případě, že se díry objevily v blízkosti stromů, budov nebo vodního zdroje. Na webu adbz jsme také psali o typických chybách, proč váš pes nechce ležet ve svém pelechu.

agresivní pes iZdroj fotografie: Freepik
Psi často hrabou na zahradě díry proto, že se nudí nebo hledají kořist.

Snaží se utéct nebo vyhledává kořist 

Jestliže se poté díry objeví v blízkosti plotu, pravděpodobně se snaží utéct. Důvodů může být hned několik, a to například skutečnost, že se potřebuje pro něco dostat nebo se mu na vaší zahradě jednoduše nelíbí. Rozhodně se proto nejprve pokuste zjistit, proč tak činí, a podle toho jednejte dále. Jak také uvádí server Humanesociety, často se může hrabáním děr pokoušet chytit hlodavce či jinou zvěř, která se nachází na vaší zahradě. 

Jak často hrabe díry váš pes?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články