Přírodní ničitel mšic: Stačí 1 lžička mleté feferonky a slehne se po nich zem

Vyzkoušejte tento osvědčený a velmi účinný trik, jak se co nejrychleji zbavit mšic. Jedna lžička feferonky vás jich zaručeně zbaví a vaši úrodu ochrání i před dalšími škůdci.

feferonka proti mšicím i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Abyste si v létě vychutnali opravdu bohatou úrodu, musíte svým rostlinám zajistit tu nejlepší péči. Ta mimo jiné spočívá v jejich ochraně před škodlivými druhy hmyzu, nemocemi, houbovými chorobami a plísněmi. Se mšicemi a některými dalšími škůdci vám pomůže tento velmi účinný přírodní postřik z feferonky. Za pár korun si tak doma vyrobíte opravdu efektivní prostředek proti tomuto otravnému hmyzu.

Čím mšice škodí

Tento druh hmyzu se živí téměř všemi rostlinami. Často se shlukuje ve velkém množství a napadá především listy a poupata. V některých případech také přenáší viry a houbové choroby, které vás snadno připraví o zbytek úrody. Jakmile ho na svých rostlinách objevíte, je nejvyšší čas začít jednat.

Jak vyrobit postřik proti mšicím

Nemusíte nutně utrácet za drahé prostředky plné nebezpečných chemikálií a toxických látek. Ty se mohou přenést do plodů rostlin a nakonec negativně ovlivnit také vaše zdraví. Mimo to často hubí i prospěšné druhy hmyzu, které pomáhají s rozkladem organických zbytků v půdě nebo opylují květy rostlin. Namísto toho raději zvolte ekonomičtější a ekologičtější řešení a využijte k výrobě postřiku mletou feferonku.

postřik proti mšicím iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup výroby přírodního postřiku

Ve feferonce je ve velkém množství obsažen kapsaicin, který způsobuje pálivou chuť papričky. Právě ten škodlivý hmyz odpuzuje nejvíc. K výrobě postřiku vám postačí půl litru vody a jedna čajová lžička mleté chilli papričky. Obě složky důkladně promíchejte a nechte 36 hodin odstát. Poté směs přes plátno přefiltrujte a nařeďte vodou. Na každých 20 ml připraveného roztoku přilijte 1 litr čisté vody. Hotový nálev přelijte do nádoby s rozprašovačem.

Jak používat přípravek na mšice

Aby postřik lépe ulpíval na listech rostlin, přidejte do něj jednu čajovou lžičku prostředku na mytí nádobí. Napadené rostliny ošetřujte vždy k večeru a v bezvětří. Aplikujte jen menší množství, abyste rostlinám feferonkou neuškodili. Znovu aplikujte na rostliny za 7 dní. Kromě mšic se tímto postřikem zbavíte také mandelinek, slimáků a šneků.

Jak vyrobit postřik proti mšicím z česneku

Jak bojujete se mšicemi vy?

Zdroj: Almanac
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články