Zbavte se vodního kamene bez drhnutí: Domácí odvápňovací prostředek nesmrdí a má dlouhotrvající účinek
Vodní kámen se čas od času objeví v každé domácnosti a nelze příliš jednoduše odstranit. Pokud je toto i váš případ, můžete si vyzkoušet tyto účinné přípravky.
Obsah
Při úklidu domácnosti si můžete všimnout, že na vodovodních baterií nebo na místech, kde často používáte vodu, se vytváří tvrdá špína, která má zbarvení do bíla. Jedná se o vodní kámen, který se vytváří tam, kde nejčastěji používáte vodu a není úplně jednoduché jej odstranit pouhým hadříkem. Naštěstí lidé během několika let přišli na to, jaké přípravky na vodní kámen fungují a mají tak mnohem jednodušší práci při úklidu.
Vodní kámen na mnoha místech
Možná byste si mohli myslet, že vám bude stačit umývat pouze vodovodní baterie, jelikož zde je výskyt vodního kamene nejvíce vidět. Vodní kámen je však i na místech, kde jej často člověk přehlédne. Pokud se doma podíváte pořádně například na hrnce, rychlovarné konvice, žehličku nebo stěny v koupelně, můžete si zde také všimnout vodního kamene. Nejvíce se nachází na místech, kde dochází k větším změnám teplot. Vodní kámen se usazuje také v potrubí, ale na to vám tyto přípravky stačit nebudou.
Ocet lze použít téměř na všechno
Jestliže doma řešíte nějaký problém, který se týká úklidu, můžete s klidem sáhnout po octu, jelikož jej lze využít téměř na jakýkoliv úklid. Někteří lidé mají problém s jeho vůní, ale mohou vyzkoušet i bílý vinný ocet, který nemá takové aroma. Dobrou zprávou je, že s octem nemusíte drhnout místa, na kterých se nachází vodní kámen, ale jednoduše tento přípravek na vodní kámen nanesete, necháte několik hodin působit a poté už jen místo dočistíte.
V případě, že nemáte několik hodin (nejlépe celou noc) k tomu, abyste nechávali ocet působit, pokuste se dodržovat alespoň 15 minut, aby měl ocet čas působit na nečistoty a poté vám šli lehce odstranit. Při úklidu vždy používejte gumové rukavice, abyste zamezili podráždění nebo nepříjemným reakcím na pokožce. Ocet můžete využít na mnoha místech a díky němu ušetříte hodně peněz za chemické prostředky pro úklid z obchodu.
Jak používat ocet při úklidu
Pokud se chystáte používat ocet při úklidu, můžete jej využít hned na mnoha místech. Protože v pračce dochází ke změnám teplot, a přitom do ní proudí velké množství vody, usazuje se na stěnách nebo i na jiných částích v pračce vodní kámen. Abyste jej odstranili, nalijte do zásuvky na prací prášek ocet a zapněte prací program s vysokou teplotou. Dále lze ocet použít na leštění stříbra, aby bylo stále krásné. Šperky dejte na několik hodin (nebo 1 den) do 100 ml octu s 2 lžícemi jedlé sody a druhý den pouze doleštěte hadříkem.
Citron jako skvělý domácí pomocník
Citrony nemusíte používat jen do jídla nebo na dochucení nápojů, ale také ve chvíli, kdy se potřebujete zbavit vodního kamene. Z několika citronů si vymačkejte šťávu a nalijte ji na vodní kámen. Zde ji nechte nějakou dobu působit stejně jako v případě octu a poté použijte hadřík nebo starý zubní kartáček, abyste znečištěné místo dočistili.
Prášek do pečiva
Prášek do pečiva má doma pravděpodobně každý, kdo alespoň občas peče. Jedná se o malý sáček se sypkou směsí, která se lehce ztratí v každém šuplíku, a proto než se vydáte do obchodu kupovat nový prášek, podívejte se raději doma, zda už zde nějaký nemáte. Použít totiž můžete i ten prošlý. Jakmile jej budete mít, smíchejte prášek do pečiva s trochou vody a získáte skvělou pastu, která se hodí na čištění různých nečistot. K tomu, aby prášek zabral, vám bude stačit 20 minut působení a poté použijte starý kartáček na zuby nebo drátěnku, abyste nečistoty vydrhli.
Jaké metody používáte na úklid vodního kamene vy?