Saša ukázala geniální trik, jak udělat volská oka bez použití sporáku i pánve. Za 30 sekund se může podávat

Vajíčka na jakýkoliv způsob patří mezi nejjednodušší a zároveň nejchutnější pokrmy. Abyste si je připravili, nemusíte však používat sporák ani pánev.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Pokud si rádi připravujete vajíčka, máme pro vás skvělou zprávu. Akakasandra, uživatelka sociální sítě TikTok, totiž sdílela na svém profilu novodobý způsob, jak si z nich připravit lahodný pokrm, a to bez použití sporáku a pánve. Její video zaujalo uživatele z celého světa natolik, že si doposud nasbíralo přes 7 milionů zhlédnutí. Nyní je na čase, abyste tento nevšední trik viděli i vy! 

Jednoduchý způsob, jak si připravit vajíčka 

Určitě se také často potýkáte se situací, kdy pospícháte do práce nebo prostě nemáte náladu vařit, ale máte chuť na něco dobrého, jako jsou třeba vajíčka. V takovém případě se nabízí pouze dvě možnosti, a to zašpinit pánev a použít sporák, nebo si je připravit podle novodobého, velmi snadného způsobu, který sdílela uživatelka sociální sítě TikTok jménem Akakasandra. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

První, co musíte udělat, je připravit si dva plastové talíře. Jeden namažte slunečnicovým olejem, aby byl dostatečně kluzký a vajíčko se na něm nemohlo připálit. Poté do něj jedno vajíčko rovnou vyklepněte (snažte se zachovat žloutek v celku), přikryjte ho dalším plastovým talířem, aby bylo „uzavřené“ a následně vložte do mikrovlnné trouby. Nyní záleží na vás, jak moc jej máte rádi propečené – ideálně byste jej měli zahřívat 50 sekund. V takovém případě bude bílek akorát udělaný a žloutek se bude roztékat. 

Vejce bez vaření: Video

Jakmile čas uplyne, talíře opatrně vyndejte, odklopte a máte hotovo! Vajíčko bude skvěle udělané a vy jej můžete rovnou podávat. Skvěle se hodí například do bulky se šunkou nebo si jej můžete připravit s jakýmkoliv jiným pečivem. Záleží pouze na vás. Autorka ještě dodává, že milovníci vajec natvrdo mohou dobu „vaření“ prodloužit o dalších 10 sekund a naopak ti, kteří mají rádi vajíčka křehčí, by dobu přípravy měli zkrátit o 10 sekund. Níž se můžete podívat na video s postupem, kde je vše krásně vyobrazeno.

Video si získalo již během několika dní opravdu velkou oblibu, a to zejména u studentů, kteří bydlí na koleji a nemají možnost vařit. Jedná se však o ideální způsob, jak si připravit skvělý pokrm snadno, rychle a prakticky bez zašpinění nádobí. Pokud tento trik budete chtít vyzkoušet, začněte pouze s jedním vajíčkem, a pokud se vám povede, můžete zkusit na talíř položit klidně dva nebo i tři kusy – záleží pouze na vás, dobrou chuť! 

@akakasandra I like it this way because its kind of like a poached egg, no crispy brown bits and a perfect pink top 🙂 #diy #breakfast #egg #dishesfordays #lazy ♬ original sound – ‧͙⁺˚*・༓☾ kasandra ☽༓・*˚⁺‧͙

Jak se tento způsob přípravy vajíček podařil vám?

Zdroj: CNBC
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel