Přes 400 000 Čechů dostane peníze za to, že používají elektřinu. Máte na odměnu nárok i vy?

Bez elektřiny se dnes již žádná domácnost neobejde. Za její používání však někteří dostanou finanční odměnu. Zjistěte, jestli to platí i pro vás.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od posledního nárůstu cen za energie se většina lidí snaží spotřebu elektřiny co nejvíce snížit a na celkových výdajích tak ušetřit. Některé společnosti však svým odběratelům připravily ke konci roku příjemné překvapení. Za využívání elektrické energie jim totiž podle webu Měšec poskytnou finanční bonus. Zjistěte, zda se této částky dočkáte i vy.

Jak ušetřit na energiích

I když se snažíte elektřinou doma zbytečně neplýtvat, existují i další způsoby, jak mít její spotřebu pod kontrolou. Některé přístroje a zařízení totiž odebírají proud i ve chvíli, kdy se tváří být vypnuté. I když neodebírají moc, když se to nasbírá, na účtech se to rozhodně promítne, a pak můžete přijít až o stovky korun ročně, jak jsme psali již dříve na adbz.

Aby účet za energie nebyl tak děsivý, stačí naplnit žrouta elektřiny po okraj: Kdo dá noviny do mrazáku, ten má téměř vyhráno

Co dělat ve finanční tísni

Spolu se zdražováním energií a celkovou inflací se mnoho lidí potýká s finanční krizí. Kvůli zastropování cen za elektřinu většina distributorů zrušila příspěvky, které mohly lidem s jejím financováním pomoci. Pokud se špatná finanční situace týká i vás, můžete naopak využít příspěvek na bydlení, jehož podmínky jsou oproti předchozím rokům mnohem mírnější a nově na ně dosáhne více domácností, o čemž jsme psali již dříve na adbz.

Šetření peněz za energii iZdroj fotografie: Freepik
E.ON poskytne svým věrným zákazníkům bonus 500 Kč

Odměna za věrnost

Energetická společnost E.ON Energie přišla s odměnou pro své věrné zákazníky, kteří od nich podle informací uvedených na webu EON odebírají elektřinu nebo plyn po dobu alespoň 5 let a současně spotřebují minimálně 1 MWh ročně. Odměna se vztahuje k číslu zákazníka, takže celková spotřeba může být i součtem spotřeb více odběrných míst.

E.ON rozdává peníze

Odběratelé, kteří tyto podmínky splní, dostanou jednorázový bonus 500 Kč. Celkově tak má společnost za věrnost odměnit více než 400 000 domácností, mezi něž rozdělí více než 200 milionů korun. Zároveň také v průběhu roku pro své věrné zákazníky snížili cenu energií pod vládou stanovený strop, čímž umožňují lidem šetřit nemalé peníze, jak potvrzuje i náš čtenář Tomáš S. z Orlové: „Oceňujeme snahu E.ONu reagovat na potřeby lidí a nedržet ceny zbytečně vysoko. Bonus před Vánoci za věrnost se určitě hodí.“

Jak vnímáte tento krok E.ONu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články