Využijte sníh jako zálivku a přírodní hnojivo pro vaše rostliny. Dodá jim sílu, kterou potřebují, a vy ušetříte za vodu

Kohoutkovou vodu k zalévání používá snad každý. Málokdo však ví, že kvůli ní může rostlina uhynout. Se sněhovou vodou ušetříte a rostliny navíc budou prospívat!

zelený kyblík plný sněhu na sněhu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Venku mrzne až praští, a i když se zdálo, že už nenasněží, za okny je zase bílo? Působí na vás sněžná nadílka depresivně a chtěli byste opět krásně zelený trávník? Na ten si sice budete muset ještě chvíli počkat, ale máme tip, jak se sněhu zbavit, a navíc ho využít praktickým způsobem. Jednoduše sníh použijte k zavlažování vašich domácích rostlin. V podstatě tak rostliny zalejete zadarmo. Je dobré na všem vidět něco pozitivního!

Výhody sněhové vody 

Proč sníh? Jde v podstatě o zmrzlou vodu, která je plná oxidu dusnatého. Ten lze vnímat jako přírodní hnojivo. Pomáhá rostlinám vyvíjet kořeny, klíčit, rychleji kvést, snášet sucho, a navíc rostliny zbavuje hub a jiných chorob. Zalévat sněhem je tedy výhodné. Jak na to? Rozhodně nelze vzít sníh a jednoduše ho položit na půdu rostlin. To není ta správná cesta. Mohli byste totiž květinám způsobit teplotní šok, a tím je zahubit.  

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak nabrat sníh 

Vezměte kbelíky či jiné nádoby a sníh do nich nasbírejte. Poté je postavte dovnitř vaší domácnosti a nechte všechen sníh roztát. Voda by měla mít pokojovou teplotu, než ji začnete používat. Také ji nezapomeňte přecedit přes sítko, zachytíte tak i jemné nečistoty. A máte tak naprosto jednoduchým způsobem připravenou vodu k zalévání, která je vhodná pro všechny rostliny. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Sbírejte jen čistý sníh, abyste při zalévání na rostlinu nezanesli různé nežádoucí látky. Žlutý a špinavý sníh tedy raději nechte ležet na zahradě. Sníh se sbírá snadněji než dešťová voda a navíc má stejné vlastnosti. Proto ho využijte, co nejvíce to jde. Můžete si ho nasbírat i na později. Naplňte všelijaké nádoby a ty postavte klidně okolo domu. Až bude potřeba, jen si je přenesete dovnitř.  

Proč zalévat tímto způsobem? 

Toto zalévání je nejen ekonomicky výhodné, protože sníh jednoduše padá z nebe, ale je pro vaše rostliny dokonce mnohem lepší. Kohoutková voda je sice neustále dostupná, avšak plná chemikálií, soli a chlóru. Tyto složky květinu dusí, zpomalují její růst i kvetení, a mohou napadnout kořenový systém. Rostlina tak může uhynout a vám zbyde jen prázdný květináč. Zalévání sněhem je tedy prospěšné po mnoha stránkách.

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články