Zápach z pračky lze vyřešit bez zbytečného stresu
adbz.cz » Hobby » Se zápachem z pračky si poradí bělidlo, ocet i jedlá soda. Stačí ji naprázdno pustit na nejdelší program

Se zápachem z pračky si poradí bělidlo, ocet i jedlá soda. Stačí ji naprázdno pustit na nejdelší program

Při praní prádla se v pračce usazují nečistoty, vodní kámen i drobné kousky prášku. To vše způsobuje nevábný zápach, který bohužel ulpívá také na oblečení.

pracka plisen suflatko
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Každá hospodyňka je nemile překvapená, když vytáhne čerstvě vyprané prádlo a ono vůbec nevoní. Navíc z pračky vychází odér, který je odporný. Pokud se vám to také někdy stalo, neklesejte na mysli. Jestli chcete, aby vaše oblečení opět vonělo, musíte pravidelně dezinfikovat a čistit také spotřebič. Jinak se odpudivého zápachu nikdy nezbavíte.

Pračku ničí vodní kámen i plísně

Během praní se v pračce usazují nejrůznější kousky z oblečení, chlupy nebo zbytky pracího prášku. Není divu, že pod víkem, v dávkovači či gumové izolaci vznikají plísně a vodní kámen. Jestli si myslíte, že postačí jednou za čas zapnout naprázdno spotřebič na vysokou teplotu, jste na omylu. Bez pečlivější údržby se usazenin nezbavíte. Naštěstí k ní nebudete potřebovat drahé prostředky, postačí vám ocet, jedlá soda a bělidlo.

Ocet s vodou dokážou divy

Nečistot v pračce se zbavíte tak, že do dávkovače nalijete dva šálky octa a nastavíte nejvyšší prací program. Pokud vám vadí nevábný zápach octa, neklesejte na mysli. Po skončení programu nakapejte na gumové těsní pár kapek esenciálního oleje a započněte oplachování. Vše bude překrásně vonět.

ocet a jedla soda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jedlá soda a ocet jsou super parťáci

Bílý ocet a jedlou sodu má každý doma. Tyto dva prostředky neobsahují chemikálie, a přitom dokážou vyčistit buben pračky jako mávnutím kouzelného proutku. Tyto dva produkty ve stejném poměru smíchejte, nalijte do dávkovače na prací prášek a spusťte na vysoký program. Nato sledujte odtok pračky. Nebudete věřit vlastním očím, co všechno jste s oblečením prali.

Bělidlo je záruka jistoty

Použití bělidla je v mnoha případech nevyhnutelné. Pokud je vaše pračka silně znečištěná, dokonale ji s ním vyčistíte. Za pomoci bělidla ochráníte spotřebič proti plísním, a to i na těch nejhůře dostupných místech. Jen mějte na paměti, že bělidlo nesmíte smíchat s jinými chemickými prostředky.