Máte na své zahradě vodu? Dejte si pozor. Stát bude rozdávat tučné pokuty

Chcete-li mít na zahradě jezírko, ne aby vás napadlo lovit ryby někde v potoce nebo jinde v přírodě. Hrozila by vám za to pokuta.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kdo si chce na zahrádce založit jezírko, měl by o tom něco vědět. Je nutné brát v potaz například fakt, že za umístění ryb z volné přírody do zahradního jezírka můžete dostat nemalou pokutu.

Ryby z volné přírody do zahradního jezírka nebrat

Toužíte po zahradním jezírku na svém pozemku? Takový prvek může být příjemnou pastvou pro oči a není se čemu divit, že jsou jezírka na zahradách k vidění stále častěji. Nicméně pokud se do tohoto úkonu chcete pustit, měli byste si o tom nejdříve něco zjistit. I založení zahradního jezírka má totiž svá pravidla.

Ne každý totiž ví, že do zahradního jezírka ryby z volné přírody nepatří. Důvody jsou hned dva. Jednak byste si mohli do zahradního jezírka zanést nechtěné parazity. Druhým důvodem je nelegálnost takového počínání, které by vás mohlo stát nemalé peníze, jak informuje web Hobby Story. Věděli jste, že za umístění ryb z volné přírody do jezírka na zahradě můžete dostat pokutu?

Jaké ryby pořídit?

Výběr ryb do zahradního jezírka nemusí být věda. Mezi velmi oblíbené rybky patří kapr koi, u kterého je příjemnou zajímavostí, že se po nějaké době nechá ochočit natolik, že ho můžete krmit z ruky. Vhodnou volbou jsou i zlatí karasi, kteří ale podle webu Magazín Zahrada mají silné rozmnožovací sklony, a mohli by se tak velmi rychle stát převládajícím druhem ve vašem jezírku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zvažujete-li, že si na zahrádce uděláte jezírko, můžete do něho pořídit i slunečnici pestrou. Tyto rybky mají krásné zbarvení, ale pozor – jsou to všežraví dravci. Za zmínku stojí i jesen zlatý, tyto ryby se nejlépe cítí v hejnu, ale ke své spokojenosti potřebují dostatek prostoru. Do zahradního jezírka se hodí i slunka obecná, což je malá rybka zdržující se ve větších hejnech.

Na webu adbz jsme psali také o tom, že k výrobě zahradního jezírka můžete využít i starou vanu. Stačí trocha šikovnosti a zajímavý prvek rázem může zdobit vaši zahradu.

Ryby vždy pořizujte u specialistů

Pokud se rozhodnete pro založení zahradního jezírka, nikdy si do něho nepořizujte ryby, které nachytáte někde v řece nebo jinde ve volné přírodě. Jak už bylo zmíněno výše v článku, jednak riskujete přenesení parazitů do jezírka, za druhé si můžete vysloužit nemalou pokutu. Ryby proto vždy nakupujte pouze od odborných prodejců, kteří vám mohou poradit a případně i doporučit, jaké druhy ryb vybrat.

Napadlo by vás lovit ryby do jezírka ve volné přírodě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články