Vložte plátek jablka do květináče přezimujících rostlin a již koncem zimy uvidíte první poupata

Pokud si doma rádi pěstujete nejrůznější květiny a rostliny, chcete vždy udělat všechno pro to, aby byly co nejhezčí a krásně vám prospívaly.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nastalo chladné počasí, a tak je potřeba zazimovat všechny vaše rostliny. V závěru nezáleží na tom, zda jste do chladu uložily letničky nebo květiny, u kterých chcete podpořit kvetení. Musíte si dát pozor na všechny důležité faktory, protože jinak se vám může stát, že se vaše oblíbené rostliny nedožijí dalšího roku. Zkuste dát do květináče plátek jablka, poradí si totiž se všemi různými škůdci.

Jak pomáhá plátek jablka

Jestli jste o tomto tipu ještě neslyšeli, můžete se zkusit zeptat v jakémkoli květinářství. Každý vám totiž řekne, že plátek jablka se do květináče dává, protože urychluje kvetení. Jablko donutí zdravou rostlinu k tomu, aby začala růst a tvořit poupata. Vložte do sáčku společně s květinou i plátek tohoto ovoce, a nechte působit den až dva.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Letničky vhodné pro zimování

Pamatujte na to, že ne všechny rostliny, které máte přes rok na balkóně, je možné zazimovat. Třeba takové petúnie většinou vyrostou tak, až je brzy začnou napadat všelijací škůdci. A to určitě nikdo nechce. Ale například u lantan, verben nebo keřovitých chryzantém zazimování smysl určitě má. Nejlépe uděláte, když je umístíte na místo, kde se teploty budou pohybovat mezi 5 až 10 stupni Celsia.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Efekt plátku jablka

Toto ovoce rozhodně nemusíte používat jen při zimování rostlin. Zkuste dát plátek jablka do květináče a nechte ho tam přes noc. Poté uvidíte velice zajímavý efekt. Toto ovoce totiž funguje jako magnet na nejrůznější škůdce, které se v půdě nacházejí. Zejména pak na roztoče, kteří by dříve nebo později začali napadat vaši rostlinu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

S jablkem se vám ale podaří na nechtěné hosty přijít včas, a tak se nestane, že by rostlina začala strádat. Opravdu se vyplatí tento trik vyzkoušet, uděláte radost sobě i květině, která krásně poroste.

Jak se zbavujete roztočů na rostlinách vy?

Zdroj: The Old Farmer’s Almanac

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články