Jaké květiny nekupovat, protože stejně brzy zahynou

Existují určité druhy květin, které se nedaří pěstovat doma. Jakým druhům se tedy v květinářství a zahradnictví raději vyhnout?
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pokojové rostliny nám zkrášlují domov a zlepšují vzduch. Často se necháme impulzivně zlákat akcí v supermarketu nebo koupíme novou rostlinu v květinářství. Bohužel často narazíme na druhy, které nám stejně krátce po přinesení domů, zahynou. Jakým druhům rostlin se tedy vyhýbat, abychom zbytečně neplýtvali penězi i časem?
Fíkus benjamín

Fíkus je velmi oblíbenou pokojovou rostlinou. V obchodě se tváří jako bezproblémová sytě zelená pokojová rostlina obsypaná listy. Jakmile ale přemístíte fíkus benjamín na nové místo, okamžitě odhodí téměř všechny své listy. Jedná se o rostlinu velmi citlivou na průvan. Zda rostlina u vás přežije je v rukou osudu.


iZdroj fotografie: Pixabay

Orchideje

Orchideje jsou exotické krásné rostliny. Ceny jsou velmi lákavé, protože se často jedná o rostliny z Nizozemí. Již brzy po nákupu začínají problémy. Ty začínají především u kořenů orchidejí. Vadí jím málo zálivky, příliš zálivky, malé množství hnojiva ale také příliš. A to už v rámci počtu miligramů. Je to rostlina plná rozmarů. Teplota musí být nekompromisně stabilních 25 stupňů Celsia. Ušetříte mnoho starostí a hlavně peněz, pokud se zkrátka této rostlině vyhnete.


iZdroj fotografie: Pixabay

Mini keříky růží

V každém obchodě se nás snaží zlákat na krásné kompaktní růžové keře obsypané žlutými, růžovými nebo bílými květy. Často je také nabízejí v rámci akce Valentýna, MDŽ nebo jiných svátků vhodných k obdarování dam. Bohužel radost příjemce má jen chvíli. Jakmile totiž vykvetlé květy dokončí svůj životní cyklus, keřík, bez ohledu na to, jak se o něj postaráte, je odsouzen k uhynutí. Žádný druh hnojiva, přesazování ani dokonalé rozptýlené světlo nemůže udělat z malé krásné rostliny mini-růže trvalou pokojovou rostlinu.

Zdroj: Gardener

84 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 462 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Ztvrdlé mozoly a rozpraskané paty mohou být minulostí díky běžnému dostupnému léku, který má každý doma
DámskýDeník.cz
Málo známý fígl s lakem na vlasy, který trvale zabrání trhání všech punčoch a silonek
Události247.cz
Někteří poslanci do Sněmovny moc nechodí. Andrej Babiš je nejhorší, SPD včetně lídra patří k nejlepším
VědaŽivě.cz
Kostarika jde příkladem celému světu aneb jak překonat krizi odlesňování a stát se mistrem v udržitelnosti životního prostředí