Pokud pes přinese hračku svému páníčkovi, nemusí to znamenat, že si chce hrát. Možná jen vyjadřuje úctu a důvěru

Nosí vám váš pes neustále hračku a nevypadá, že si chce hrát? Jedná se o úžasné gesto, kterým vám chce sdělit něco mnohem hlubšího.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psi jsou velmi oblíbení domácí mazlíčci a mnoho majitelů se ani netají tím, že jsou pro ně mnohem lepšími přáteli než lidé. Tomu se vlastně ani nedá divit, když tito čtyřnozí mazlíčci pouze naslouchají svým pánům, snaží se je za každou cenu chránit a jediné, co potřebují, je opětovaná láska. Někdy se pak s nimi mohou snažit dokonce i komunikovat, a to dle tiktokové stránky agroman_cz například tím, že jim přinesou oblíbenou hračku. 

Co znamená, když vám pes přinese hračku 

Ačkoli většina lidí považuje psy za pouhé domácí mazlíčky, tato zvířata jsou velmi chytrá a emotivní, a proto byste jim měli být vždy nablízku a snažit se je pochopit, když se vám snaží něco sdělit. Zajímavým fenoménem je například to, že vám přinesou svou oblíbenou hračku a poté rychle odejdou nebo zůstanou na místě. Ačkoli se to může zdát jako zvláštní a ne zrovna přívětivé gesto, snaží se vám tím naopak sdělit něco velmi hlubokého a důležitého.

Pokud k vám tedy váš milovaný mazlíček přijde s hračkou, položí ji před vás a poté odejde, znamená to, že k vám chová silné citové pouto a bere vás jako člena smečky. Rovněž vám tímto způsobem chce vyjádřit svou důvěru a to, že za vámi bude vždy stát. Jakmile se tak stane, je podle serveru VasChovatel pouze na vás, zda si s ním začnete hrát nebo si necháte hračku chvíli u sebe. Rozhodně mu ji však ihned nevracejte zpět. 

@agroman_cz Udělal to někdy váš pejsek? 🫣 Zdroj: Wag! #pejsek #pejskari #dog #dogsoftiktok #dogparents #dogfacts ♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz

Pes může vyjádřit svou důvěru i dalšími způsoby 

V případě, že vám váš mazlíček ještě nikdy takto hračku nepřinesl, nemusíte se obávat, že by vás neměl rád. Existuje totiž mnoho dalších způsobů, kterými může projevovat svou lásku a důvěru. Jedná se například o neustálé vrcení ocasem, když vás vidí, chce vám často olizovat tvář a skáče po vás, plete se vám pod nohama a chce vedle vás pokaždé spát. Na webu adbz jsme také psali, co znamená, když si pes z ničeho nic lehne na zem

Už vám někdy pes přinesl svou hračku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články