Dokonalý dort jako z cukrárny připravíte i doma. K jeho nazdobení budete potřebovat jen pečicí papír a čokoládu

V dnešní době snad v každé domácnosti najdete pečicí papír, díky němuž pečení bývá mnohem příjemnější. Má však více možností využití, než byste čekali.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Gloria Flour
                   

Mnohé hospodyňky s oblibou po celý rok pečou všemožné druhy sladkých koláčů, pečiva, dortů či cukroví a mnoho dalšího. A co je potřeba k tomuto pečení? Ano, samozřejmě trouba a plechy, ale důležitou součástí je také pečicí papír. Věděli jste však, že pečicí papír jde použít i jinými způsoby? Podívejte se na pár tipů.

Na zdobení dortů

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pečicí papír a čokoláda na vaření. Čokoládová poleva totiž na dortech vypadá opravdu luxusně a především chutná lépe než různé krémy. Nejprve si čokoládu nalámejte na kostičky, dejte do misky a rozpusťte nad párou. Po celou dobu míchejte. Z pečicího papíru si vytvořte kornoutek s malou dírkou na konci.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ujistěte se, že je dírka opravdu malá, protože jen s ní se vám bude zdobit vážně precizně. A nic není krásnějšího než dokonale nazdobený dort. S tímto trikem vám to půjde hladce a všichni se budou ptát, od jakého cukráře tento dort máte.

Nakreslete si ozdoby

Jakmile budete mít rozpuštěnou čokoládu, musíte jednat opravdu rychle. Čokoládu si přelijte do kornoutku a nakreslete na plech zdobení, které budete chtít dát na dort. Poté plech dejte do chladničky a počkejte, než čokoláda ztuhne. Hotové zdobení jednoduše vyjmete pomocí ostrého nože a můžete ho dát na dort.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ozdoba pomocí lístku růže

Dokonce i pomocí lístku růže a čokolády lze vyrobit překrásnou ozdobu na dort. Vyberte pár čistých lístků, rozprostřete je na plech a polijte je čokoládou. Jakmile čokoláda ztuhne, jednoduše lístek odděláte a je hotovo. Jakmile je dáte na dort, bude hned vypadat mnohem lépe a vy nikomu nemusíte říkat, jak jednoduché to bylo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Můžete je však dát nejen na dort. To stejné platí i se zdobením pomocí pečicího papíru. Pokud pečete hodně druhů cukroví a chcete jej něčím ozvláštnit, není nic jednoduššího, než použít jednu z těchto metod. Uvidíte, že budete nadšení.

Jakým způsobem zdobíte cukroví vy?

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali