Konec upatlanému toustovači a přischlým zbytkům. Stačí použít pečicí papír

Čistit toustovač chemikáliemi byste už neměli, tentokráte vám postačí mýdlová voda, olivový olej, nebo dokonce pečicí papír.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kuchyně je místo, kde se střídají dva stavy – uklizeno a nepořádek. Pokud vaříte, pečete nebo připravujete libovolný pokrm, hned je v kuchyni nepořádek, který je třeba poté uklidit. To platí i pro různé spotřebiče a přístroje v kuchyni. Jak se ale zbavit připálených zbytků na toustovači? Tento problém zná každý, kdo má v kuchyni toustovač. Čištění toustovače může být velmi nepříjemné a obtěžující. Naštěstí existuje způsob, jak se tohoto problému zbavit.

Máte doma toustovač?

Toustovač v kuchyni je velmi užitečný přístroj. Můžeme si díky němu připravit rychlou svačinu, kdykoli na to máme chuť. Nejčastěji si připravujeme tradiční tousty se sýrem a šunkou, ale můžeme vyzkoušet i mnoho dalších kombinací. Využití zbytků v lednici je velmi užitečné a pomůže nám ušetřit čas i peníze. Na druhou stranu toustovač je třeba udržovat čistý, abychom se vyhnuli estetickým problémům, nechutnému jídlu a zdravotním rizikům.

Při čištění toustovače mnoho lidí používá saponáty a jiné čisticí prostředky. To je ovšem chyba, protože povrch v toustovači má přímý kontakt s potravinami a chemikálie mohou proniknout do sendvičů, tedy i do vašeho těla, proto je třeba při čištění dávat pozor. Existují však účinné způsoby, jak čistit toustovač bez použití chemikálií.

Jak toustovač vyčistit?

První metoda, jak čistit toustovač, je použít hladkou houbičku, hadřík z mikrovlákna nebo papírovou utěrku. Tyto pomůcky namočte do teplé mýdlové vody a otřete povrch toustovače. Důležité je, abyste nepoužívali drátěné kartáče, snadno byste mohli poškodit citlivý povrch. Tato metoda je vhodná pro běžné znečištění. Je jednoduchá a poměrně účinná, nelze na ní nic zkazit.

iZdroj fotografie: Ivan Radic / Creative Commons / CC BY

Druhá metoda, jak očistit toustovač, je použít olivový nebo rostlinný olej. Olej zaručí odmaštění zaschlých zbytků po toustu a dalších nečistot. Odpojte toustovač od napájení a počkejte, až úplně vychladne. Poté znečištěný povrch otřete papírovou utěrkou namočenou v oleji. Pokud je znečištění silné, můžete použít i trochu tuku a nechat jej rozpustit. Poté otřete utěrkou až do sucha.

Trik s papírem

Jednou z metod je použití papírového triku, který vám pomůže zapomenout na připálené zbytky na toustovači. Stačí si připravit pečicí papír a položit ho na dno toustovače před vložením samotných toustů. Papír zajistí, že se zbytky sýra, šunky a dalších přísad nepřilepí na grilovací desku, ale zůstanou na papíře. Po upečení toustů stačí papír vyhodit a toustovač je stále čistý a připravený na další použití.

Znáte jiný trik, jak vyčistit toustovač?

Zdroj: WellAndGood
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články