Pečicí papír má 2 neotřelé možnosti využití. Opraví rozbitý zip a poslouží jako elegantní balicí papír na dárky

Pečicí papír má doma skoro každý i přes to, že ho třeba zrovna dvakrát nepotřebuje. To se ale může velmi rychle změnit, jelikož s ním zvládnete hodně zajímavých věcí.

i Zdroj fotografie: Getty Images
                   

V domácnosti je zkrátka potřeba mít od všeho něco a pečicí papír není výjimkou. I když jste ten typ člověka, který ho většinu času nevyužije, tak v momentě, kdy si chcete něco připravit v troubě, se vždy hodí. A to nejen v těchto chvílích, jelikož s ním můžete udělat spousty zajímavých věcí, o kterých jste doteď netušili.

Čím je tedy tak zázračný?

Začít můžeme zlehka, jelikož tímto vlastně využije svůj účel. Řeč je o jeho použití při dělání toustů. Určitě znáte ten pocit, kdy se vám tousty buď připálí, nebo jejich obsah vyteče a vy pak musíte složitě čistit celý přístroj. S tím je odteď konec, stačí vložit kousek pečicího papíru, který vyhodíte i s nežádoucím obsahem, a toustovač zůstane v suchu. Jeho využití oceníte i při zamrazování masa. Nakrájejte si je na plátky a mezi ně papír jednotlivě vložte.

iZdroj fotografie: Unsplash

Jakmile je budete chtít rozmrazit a zpracovat, lehce od sebe kousky oddělíte. V mikrovlnce z něj můžete vytvořit takzvaný kryt na jídlo, čímž zabráníte poprskání a zašpinění tohoto spotřebiče. Co se týče zavařování ovoce, zeleniny či marmelád, nemusíte se již stresovat tím, že vám chybí od sklenic víčko. Jakmile budete mít naloženo, jednoduše na hrdlo přiložte kus papíru, přitlačte ho okolo sklenice a obvažte ho gumičkou. Musíte se ho snažit přidělat co nejpevněji, abyste měli zaručeno, že obsah sklenice zůstane svěží.

Můžete si s ním hrát i na kutily

Správně, jeho využití vůbec nekončí v kuchyni. Stalo se vám někdy, že jste si zadrhli zip na mikině, kalhotách či bundě a za žádnou cenu nechtěl povolit? Vezměte si tento zázrak, zip s ním několikrát přejeďte a tento problém již nebudete muset řešit. I při zachovávání materiálu a barvy na oblečení ho můžete použít. Než dáte své vyvolené kousky, které chcete ochránit, do skříně, jednotlivě je zabalte do papíru. Zvýšíte tím jejich životnost. A komu se někdy nestalo, že byl na poslední chvíli pozván na oslavu a sháněl v rychlosti dárek?

iZdroj fotografie: Unsplash

Kolikrát u toho dojde k tomu, že přijdete domů šťastní, že jste něco zvládli koupit, a najednou si uvědomíte, že dar nemáte do čeho vložit. Ale vlastně máte, pečicí papír vám v tom rychle pomůže a ještě to bude vypadat stylově! Kamarádi se nad vaší originalitou rozhodně pozastaví a jistě je tak nezklamete. Stačí si vzít arch papíru a nějakou stužku či provázek a můžete se na to vrhnout. Provázek tedy bude vypadat o dost lépe, všechno potom nabude takového přirozenějšího dojmu.

Těšíte se, až začnete tyto vychytralé tipy praktikovat?

Zdroj: TheSpruce, DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články