Rozřízla houbu na několika místech. Výsledek ocení každá žena
adbz.cz » Hobby » Stačí proříznout houbu na několika místech: Geniální vychytávka už zachránila spoustu hospodyněk

Stačí proříznout houbu na několika místech: Geniální vychytávka už zachránila spoustu hospodyněk

Klasická houbička může mít daleko více použití než jen na mytí nádobí. Zkuste ji využít i v dalším úklidu domu, stačí si ji trochu poupravit.

rezat houbicku na nadobi
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Neznám moc lidí, kteří by si libovali v uklízení. Je to ale nevyhnutelná povinnost, aby nás nakonec nezavalila špína a nepořádek. Někdy stačí si k úklidu pustit příjemnou muziku a vše jde pěkně od ruky. Existují taky různé triky a vychytávky, díky kterým je uklízení brnkačka. Zjednodušit si práci můžete třeba tím, že si upravíte obyčejnou houbu. Úklid s ní pak bude mnohem efektivnější a rychlejší.

Jak upravit houbu na nádobí v multifunkční nástroj na úklid

Z obyčejné houby na nádobí si můžete v okamžiku připravit účinnou prachovku. Stačí houbu rozříznout na dvě části a mezi měkkým a tvrdším povrchem vyříznout otvor. Do otvoru vsuňte a přilepte konce grilovacích kleští tak, aby měkké části houby směřovaly dovnitř k sobě. V okamžiku máte pomůcku, se kterou můžete otírat prach z polic na obou stranách současně.

houbicka uklid barvy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Takto upravenou houbu můžete ještě vylepšit, pokud její měkkou část nožem nařežete na proužky. Díky této vychytávce pro vás bude snazší utírat prach i z těžko dostupných míst, jako jsou různé mřížkové struktury.

Jak udržovat houbu čistou

Abyste houbu udrželi déle čistou, je třeba se o ni trochu starat. Stačí, když ji namočíte do vody, do které přidáte 2 polévkové lžíce soli, a houbu v tomto roztoku necháte namočenou přes noc. V případě, že houbu potřebujete rychle dezinfikovat, stačí ji vložit na 2 minuty do mikrovlnné trouby na maximum. Během této krátké doby jsou všechny bakterie zničeny.

Extra vychytávka, kterou si můžete doma jednoduše vyrobit, je chladicí náplň do termotašky. Jednoduše pár houbiček ponořte do vody a následně je vložte do uzavíratelného sáčku. Sáček s houbičkami vložte na pár hodin do mrazáku a chladicí těleso máte připravené.