Palma v obýváku je nejen na okrasu. Přinese vám pohodu a prosperitu
adbz.cz » Hobby » Palma v obýváku je nejen na okrasu. Pověry tvrdí, že do domova přinese pohodu a prosperitu

Palma v obýváku je nejen na okrasu. Pověry tvrdí, že do domova přinese pohodu a prosperitu

Každý předmět v domácnosti s sebou přináší i určitou energii, kterou působí na své majitele. Nejinak je tomu i v případě pokojových rostlin. Toto byste měli vědět o palmách.

palma obyvak pritmi
Zdroj fotografie: iStock

Existují různé způsoby a principy, na jakých si vybavit a zařídit svou domácnost. Ty, které se zabývají tokem a vzájemným působením energií, jsou při zařazování nových prvků mnohem opatrnější. Správné umístění pokojových rostlin může ovlivnit to, jak dobře se vám bude v ložnici spát nebo v pracovně pracovat. Abyste se mohli lépe soustředit nebo relaxovat, měli byste dodržovat určitá pravidla. Naopak pro posílení některých energií je vhodné pořídit si například palmu.

Energetický význam palmy

Někteří lidé věří, že přítomnost palmy v domácnosti přináší pocit pohodlí a bezpečí. Zároveň symbolizuje sílu, prosperitu a pozitivní energii. Díky její přítomnosti pro vás bude mnohem snazší nacházet řešení na různé problémy, dokonce i řešit konflikty. Dokáže také svými listy nasát a vyčistit negativní energii v místnosti. Z toho důvodu je vhodné ji umístit do obývacího pokoje, předsíně, pracovny nebo kanceláře.

Jak pěstovat palmu v domácích podmínkách

Jelikož se jedná o původem tropickou rostlinu, je důležité, abyste jí zajistili především dostatek slunečního světla a vody. Některé odrůdy se však přirozeně vyskytují v pouštích a ty byste ve větším množství vody brzy utopili. Jiné se v našich podmínkách neobejdou bez vhodných hnojiv, protože z pěstebních substrátů v květináčích nejsou schopné získat veškeré potřebné živiny.

palma v květináči
Zdroj fotografie: Freepik

Pokud si nejste jistí, jaký druh palmy máte, řiďte se těmito obecnými pravidly. Umístěte ji na místo, kam dopadá přímé slunce, a jednou ročně ji zalévejte výživnou hnojicí směsí. Pravidelně přidávejte i čistou vodu, ale příliš to se zálivkou nepřehánějte, aby nedocházelo k uhnívání kořenů nebo vzniku plísní. Zejména při pokojovém pěstování by půda měla být trvale vlhká, ale nepodmočená, což by měly zajistit květináče s drenážními otvory.

Jak na prořezávání palem

Jakmile staré listy začnou žloutnout nebo sesychat, je většina lidí v pokušení je ihned odstranit. Ve skutečnosti je rostlina schopna z nich čerpat potřebné živiny ještě po dlouhou dobu. V tomto případě platí, že méně je více, protože přílišným prořezáváním byste mohli poškodit její imunitní systém a zároveň ji připravit o zásoby látek. Vždy postupujte tak, že rostlinu zbavíte jednoho, maximálně dvou listů naráz.

Jak pěstovat pokojové palmy