Obchod prodával nebezpečné párky. V lednici je má hodně lidí
adbz.cz » Hobby » Kdo si koupil tyto párky, měl by se jich ve vlastním zájmu urychleně zbavit. Kontrola o nich zjistila hrozné věci

Kdo si koupil tyto párky, měl by se jich ve vlastním zájmu urychleně zbavit. Kontrola o nich zjistila hrozné věci

Pokud jste si nedávno zakoupili tyto párky, okamžitě je vyhoďte do koše. Nebylo třeba ani otevřít obal, aby byly prohlášeny za zkažené.

parky zkazene zbozi
Zdroj fotografie: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila další nešvar v oblíbeném přerovském obchodě. Když tam totiž dne 5. 2. 2024 prováděla kontrolu, narazila na výrobek „Frankfurtské šunkové párečky“, které se odborníkům již od pohledu zdály závadné. Jakmile poté balení otevřeli, nemohli uvěřit svým očím. Masné produkty neuvěřitelně zapáchaly a bylo na nich vidět zbarvení podobné plísni. Nyní varují občany, aby je za žádnou cenu nejedli. 

Nebezpečné párky v přerovském obchodě 

Závadný výrobek objevili inspektoři v obchodě „minipo potraviny“ na Přerovsku (Hlavní 73/75, 750 02 Přerov), když prováděli klasickou kontrolu. Jakmile se k nim dostali, již od pohledu jim bylo jasné, že se jedná o plesnivé kusy. Měly totiž nazelenalou barvu, přičemž jakmile balení otevřeli, byl přítomen odpuzující zápach. Při kontrole navíc nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku a spotřebován měl být do dvou dnů. 

Hobby

V Albertu se prodávala odporná potravina. Naštvaný zákazník vystavil její fotku na internet

V Albertu se prodávala odporná potravina. Naštvaný zákazník vystavil její fotku na internet
<!-- wp:paragraph --> <p><a href="https://www.szpi.gov.cz" target="_blank" rel="noreferrer noopener">Státní zemědělská a potravinářská inspekce</a> odhalila další nešvar v oblíbeném přerovském obchodě. Když tam totiž dne 5. 2. 2024 prováděla kontrolu, narazila na výrobek „Frankfurtské šunkové párečky“, <strong>které se odborníkům již od pohledu zdály závadné</strong>. Jakmile poté balení otevřeli, nemohli uvěřit svým očím. Masné produkty neuvěřitelně zapáchaly a bylo na nich vidět zbarvení podobné plísni. Nyní varují občany, aby je za žádnou cenu nejedli. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:heading --> <h2 class="wp-block-heading">Nebezpečné párky v přerovském obchodě </h2> <!-- /wp:heading --> <!-- wp:paragraph --> <p>Závadný výrobek objevili inspektoři v obchodě „minipo potraviny“ na Přerovsku (Hlavní 73/75, 750 02 Přerov), když prováděli klasickou kontrolu. Jakmile se k nim dostali, již od pohledu jim bylo jasné, že se jedná o plesnivé kusy. Měly totiž nazelenalou barvu, <strong>přičemž jakmile balení otevřeli, byl přítomen odpuzující zápach</strong>. Při kontrole navíc nebyly zjištěny nevyhovující teploty skladování tohoto výrobku a spotřebován měl být do dvou dnů. </p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:wm/block-related-post {"selectedPostId":267237} /--> <!-- wp:paragraph --> <p>Frankfurtské párky s číslem šarže L:0954056285 a referencí 24-000219-SZPI-CZ tak dle webu <a href="https://potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=200586&lang=cs&design=default&archive=actual&listtype=tiles" target="_blank" rel="noreferrer noopener">PotravinyNaPranyri</a> okamžitě nařídili stáhnout z prodeje. Nyní navíc varují každého, kdo si tento výrobek zakoupil, aby jej za <strong>žádnou cenu nekonzumoval a raději ho rovnou vyhodil do koše</strong>. Případně ho vrátil zpět na prodejnu. Ještě smutnější poté je, že země původu těchto masných produktů je samotná Česká republika.</p> <!-- /wp:paragraph --> <!-- wp:image {"id":268082,"sizeSlug":"full","linkDestination":"media"} --> <figure class="wp-block-image size-full"><a href="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/parky-zkazene-inspekce.jpeg"><img src="https://adbz.cz/wp-content/uploads/2024/06/parky-zkazene-inspekce.jpeg" alt="" class="wp-image-268082"/></a><figcaption class="wp-element-caption"><em>V přerovském obchodě inspekce odhalila závadné párky.</em></figcaption></figure> <!-- /wp:image --> <!-- wp:paragraph --> <p>Pokud byste zkažené párky snědli, mohli byste se dostat do nepříjemných problémů. Nejenže nebudou chutnat vůbec dobře, ale zároveň představují velké nebezpečí pro lidské zdraví. To se týká především trávicího traktu, který by mohly vážně <strong>poškodit a způsobit vám příznaky, jako je zácpa, průjem nebo zvracení</strong>. Bakterie v párcích by poté mohly přispět i k závažnějšímu onemocnění, jako je například salmonela. </p> <!-- /wp:paragraph -->

Naštvaný zákazník upozornil na potraviny, které prodává řetězec Albert. Naposledy si zakoupil oblíbené pečivo, bylo ale plesnivé.… více

Frankfurtské párky s číslem šarže L:0954056285 a referencí 24-000219-SZPI-CZ tak dle webu PotravinyNaPranyri okamžitě nařídili stáhnout z prodeje. Nyní navíc varují každého, kdo si tento výrobek zakoupil, aby jej za žádnou cenu nekonzumoval a raději ho rovnou vyhodil do koše. Případně ho vrátil zpět na prodejnu. Ještě smutnější poté je, že země původu těchto masných produktů je samotná Česká republika.

parky zkazene inspekce
Zdroj fotografie: SZPI
V přerovském obchodě inspekce odhalila závadné párky.

Pokud byste zkažené párky snědli, mohli byste se dostat do nepříjemných problémů. Nejenže nebudou chutnat vůbec dobře, ale zároveň představují velké nebezpečí pro lidské zdraví. To se týká především trávicího traktu, který by mohly vážně poškodit a způsobit vám příznaky, jako je zácpa, průjem nebo zvracení. Bakterie v párcích by poté mohly přispět i k závažnějšímu onemocnění, jako je například salmonela.