Vaše povlečení bude sněhově bílé a voňavé! | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » O téhle metodě praní jste ještě určitě neslyšeli. Povlečení, záclony i ubrusy budou sněhově bílé a voňavé

O téhle metodě praní jste ještě určitě neslyšeli. Povlečení, záclony i ubrusy budou sněhově bílé a voňavé

Ne každý ví o produktu, který je dostupný ve všech supermarketech. Mluvíme o octě z bílého vína, který je při praní opravdovým pomocníkem.

rucni myti
Zdroj fotografie: Depositphotos

Díky moderní technologii je proces praní teď mnohem snazší, než tomu bylo před několika lety. Pračky za nás odvádějí tu časově náročnou práci, kterou například naše babičky určitě neměly v lásce. Záruka úspěšného praní ale závisí hlavně na správné volbě pracího prostředku. A to právě může být ten problém, protože ne všechny přípravky na praní jsou tak dobré, jak říkají reklamy. Ocet z bílého vína posouvá praní na další úroveň!

Myslete na to, že ocet nenahrazuje prací prostředek

Dobře si uvědomte, že ocet jen zvyšuje účinnost vašeho pracího prostředku. Pojďme se podívat na hlavní výhody používání octa z bílého vína na praní. Ocet obsahuje kyselinu, která je šetrná k vláknům, ale zároveň ničí částice nečistot. Proto jsou při použití octa lépe odstraněny skvrny z bílého oblečení. Pokud vás trápí skvrny od pracího prášku na oblečení, můžete během oplachování přidat asi 100 ml octa. Tak bude pravděpodobnost vzniku skvrn po skončení praní minimalizována.

ocet a dalsi pripravky
Zdroj fotografie: Unsplash

Ocet použijte místo aviváže, není tak agresivní

Musíte si na věci, které chcete prát nanést asi půl sklenice octa. Tento jednoduchý krok vám zachová jas barev a umožní vám vyhnout se skvrnám od mýdla, protože sníží množství mýdlové pěny, která zůstává často viditelná na tmavých kusech oblečení. Dále také nalijte trochu octa do speciální přihrádky pračky, která je určena pro aviváž. Na rozdíl od chemických změkčovadel je vinný ocet vyroben z přírodních ingrediencí, takže je méně agresivní k látkám a také není tak škodlivý pro životní prostředí.

bile povleceni
Zdroj fotografie: Unsplash

Zdroj: Home&Garden