Marika se podělila o skvělý způsob, jak skladovat „šitíčko“. Na šikovný držák potřebujete jen PET lahev a brčka

Pokud i vy máte doma mnoho různých nití a používáte je nanejvýš jednou do roka, naučte se je skladovat podle tohoto jednoduchého způsobu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Shabby Chic
                   

Každý člověk potřebuje čas od času něco přišít, a z toho důvodu je dobré mít doma nějaké šitíčko, jehlu a nitě. Je to velmi jednoduché a nemusíte být profesionál, abyste to zvládli. Ale pokud máte doma velké množství různých nití, moc dobře víte, že se občas velmi rády zamotávají a rozdělit je, to je potom nemožný úkol. Naučte se je tedy skladovat tím správným způsobem.

Co budete potřebovat

  • obyčejná plastová láhev, ideálně hranatá
  • tužka
  • ostrý nůž nebo ostré nůžky
  • špulky nití
  • hřebík
  • obyčejná brčka

Je to velmi jednoduché

Nejprve si ostrý nůž nebo nůžky nahřejte nad plynovým hořákem nebo zapalovačem. Plastovou láhev postavte a velmi opatrně ji podélně rozpulte. Začněte od hrdla, ale asi 5 cm od konce s půlením přestaňte. Poloviny se totiž nesmí rozpadnout. Také si nahřejte obyčejný hřebík a na třech stranách láhve udělejte otvory. Tyto otvory by měly přesně pasovat na brčka, abyste je tam poté mohli zastrčit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Brčka nechte vyčnívat z lahve asi o 1–2 centimetry, jejich zbytek odstřihněte. Poté protáhněte šicí nit z každé cívky do otvorů na kolmé straně láhve, abyste je později mohli jednoduše vyjmout a odstřihnout pro šití. Láhev nyní pevně uzavřete, aby brčka s nitěmi nevypadly. A to je všechno. Takovou láhev už potom můžete jen kamkoliv uschovat a nit vytáhnout, když budete potřebovat šít.

Kde skladujete šitíčka a nitě vy?

Zdroj: ShabbyChic
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Únava, dušnost a kašel: Jak poznat rozvíjející se astma a co ho spouští
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Zamilovaný pár spolu žil 73 let, ale v pečovatelském domě je chtěli rozdělit. Jejich dcera má strach, že by je to mohlo zabít
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat