Jak v minutě nabrousit tupé nůžky: Žádné profesionální náčiní ani speciální schopnosti, zvládne to i dítě

Mnoho lidí ví, jak svépomocí nabrousit nože, ale nedokáží si poradit s tupými nůžkami. Naštěstí i pro tento případ existuje naprosto jednoduchý trik.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kancelářské nůžky jsou nedílnou součástí každého domácího kutila. Ať už jimi stříháte papíry nebo dekorace do vaší domácnosti, čas od času se může stát, že se ztupí a zůstanou ležet nevyužité v šuplíku. V takovém případě však není nutné je ihned vyhazovat. Existuje totiž naprosto jednoduchý trik, díky kterému budou opět ostré, jako když jste si je zakoupili. Budete potřebovat pouze obyčejnou hliníkovou fólii a pět minut vašeho volného času. 

Jak opět naostřit tupé nůžky 

Broušení nožů je obecně známá záležitost, kterou pravděpodobně každý zvládne s přehledem. Většina lidí však má větší problém s broušením kancelářských nůžek, které se po čase používání ztupily a již nedělají to, co by měly. Naštěstí však existuje velmi jednoduchý trik, díky kterému to od nynějška zvládnete i vy, a to během pouhých pěti minut. Budete potřebovat jen následující: 

iZdroj fotografie: Depositphotos
  • hliníková fólie;
  • 5 minut volného času;
  • nůžky, které potřebují nabrousit.

Postup je poté již naprosto jednoduchý. Stačí si připravit větší kus hliníkové fólie, přeložit ho do několika vrstev a alespoň 5krát do něj střihnout nůžkami. Tímto způsobem se obě čepele nůžek zcela zbrousí a budou ostré stejně tak, jako tomu bylo předtím. Dejte si však pozor, že po čase používání této metody se může uvolnit šroub, který drží váš nástroj pohromadě. Je proto zapotřebí, abyste jej čas od času utahovali, čímž navíc zlepšíte jejich funkci. Níže se můžete podívat na video, kde je celý postup vyobrazen.  

Jak brousíte nůžky vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články