Pokud máte doma myčku, této nejčastější chybě se raději vyhněte. Oplachování nádobí před vložením do myčky ve skutečnosti snižuje efektivitu tohoto spotřebiče.
Myčka se stala nepostradatelným pomocníkem v mnoha domácnostech. Její přínos ocení zvláště početnější rodiny, které mají špinavého nádobí denně mnohem více. I přes různé předsudky tento spotřebič pomáhá šetřit nejen čas, ale i peníze. Kromě práce, kterou vám usnadní, také sníží množství vody spotřebované na umytí nádobí, a tím sníží provozní náklady vaší domácnosti.
Dbejte na správné používání myčky
Aby vám tento pomocník doma vydržel co nejdéle, musíte s ním správně zacházet a náležitě se o něj starat. Součástí každého balení je návod, jak zařízení vhodně používat, a předejít tak případným komplikacím nebo poruchám. Důležitou roli však hraje taky pravidelná údržba, která má přímý vliv na životnost myčky a bez níž může dojít k rychlejšímu opotřebení nebo poškození.
Při dnešní drahotě je potřeba šetřit na všem. To platí i pro tablety do myčky. Zkuste si je vyrobit doma z běžně dostupných a levných surovi…
více
Co dělat, aby bylo nádobí dokonale čisté
Není nic horšího než po skončení mycího programu zjistit, že se některé kousky nádobí neumyly a zůstaly na nich zbytky nečistot. To se stává zejména v případě, kdy jste na nich ponechali větší kusy jídla, mastnoty a dalších nečistot. Právě v důsledku takto nezdařeného mycího cyklu se lidé snaží najít způsob, jak kvalitu umytí nádobí v myčce pro příště zajistit. Předmývání se pak doslova samo nabízí.
Většina lidí nádobí před vložením do myčky skutečně oplachuje. Dopouští se tak velké chyby a nevědomky tak opět navyšují spotřebu vody i své finanční náklady. Kvalitu mytí nádobí v myčce ovlivníte pouze vhodnými mycími přípravky a správně zvoleným mycím programem s ideální teplotou a intenzitou mytí. Pokud bude totiž příliš krátký nebo s nízkou teplotou, odrazí se to na kvalitě mytí nádobí.
Jak nádobí do myčky připravit
I přes informace uvedené výše byste neměli dávat do myčky kusy nádobí se zbytky jídel nebo velkou vrstvou mastnoty. Ty ale stačí jednoduše pomocí příboru nebo papírového ubrousku shrnout do koše. Tím zabráníte případnému ucpání odtoku a zanesení filtru. Nezapomeňte, že některé druhy nádobí se do myčky vůbec nehodí a je lepší a bezpečnější je mýt ručně. To platí např. o křehkých kusech nebo dřevěných pomůckách, jež by se během mytí mohly poškodit.