Některé květiny se na hrob hodí a jiné zas ne. Umělé mohou způsobit faux pas

Pokud chcete ozdobit náhrobní desku svých milovaných zesnulých, dekorace pečlivě vybírejte. Tyto květiny jsou rozhodně špatnou volbou a na hrob naprosto nevhodné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ať už se chystáte navštívit hřbitov na svátek všech svatých nebo při jiné příležitosti, pozorným uctěním památky zesnulých je zapálit u jejich hrobu svíčku. Ještě lepší je však přinést nějakou ozdobu a jejich poslední místo odpočinku tak ještě zútulnit a zvelebit. Ne všechny druhy květin se však do vázy nebo výroby věnců hodí. Zjistěte, které druhy to jsou, abyste se vyhnuli nepříjemnému faux pas.

Vyhněte se umělým květinám

Těmto ozdobám byste se měli vyhnout už z toho důvodu, že vypadají mnohem hůř, než ty živé, a neplní tak dobře svou dekorativní funkci. V povětrnostních podmínkách, kterým jsou vystaveny, navíc brzy ztrácí své původní barvy a šednou. Velmi rychle se na nich objevují také stopy špíny a skvrny od deště a dalších nečistot. Plastové umělé květiny jsou také velmi neekologické a každoročně se jich ze hřbitovních prostor vyhodí větší a větší množství.

Řezané květiny vs. ty v květináči

Při výběru živých rostlin máte vždy na výběr řezanou kytici nebo květiny rostoucí v květináči. Obojí je skvělou volbou a mnohem lepší variantou, než květiny umělé, přesto byste se při výběru měli zaměřit na několik detailů. Řezané rostliny vybírejte ty nejméně rozkvetlé a před vložením do vázy zastřihněte spodní konce stonků. Takto vám déle vydrží svěží a krásné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se rozhodnete pro květinu z truhlíku, vybírejte tu, která má malé květy. Tyto druhy bývají mnohem odolnější vůči chladu i náhlým změnám počasí. Květináč by měl mít dostatečnou velikost, aby se mohl kořenový systém rostlin pohodlně vyvíjet a zároveň půda v něm příliš rychle nevysychala. Malý květináč bude potřebovat častější zálivku, abyste zajistili zdraví a vitalitu rostlin.

Jakými květinami ozdobit hrob

Konkrétně se na hrob skvěle hodí chryzantémy. Ty dokáží ozdobit náhrobní desku poměrně dlouhou dobu. Dobrou volbou jsou také růže. Těmito nejelegantnějšími a nejuniverzálnějšími květinami nikdy nic nezkazíte. V truhlících velmi dobře vypadají vřesy, kterým se daří i v chladných podmínkách, a navíc vypadají celkem dobře, i když uschnou. Dalším oblíbeným druhem jsou také astry, které kvetou až do pozdních mrazivých dnů.

Jak vyrobit hřbitovní kytici

Čím zdobíte hroby nejčastěji vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články