Naše babičky dávaly mouku do mrazáku. Vyvarovaly se tak rozšíření molů

Abyste ochránili mouku před moly, stačí vyzkoušet tento jednoduchý trik. Potravina si díky němu udrží čerstvost a odstraní všechny zárodky.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mouka je všestranná surovina, kterou můžete použít k přípravě různých pokrmů. Jak například uvádí server KitchenAid, nezbytnou roli hraje například v chlebu a dalším pečivu, palačinkách, knedlících, vybraných omáčkách, dezertech a v řadě dalších pokrmů. Mnoho hospodyněk se však často potýká s totožným problémem, a to, že ji napadnou moli. Před těmi se však lze velmi snadno ochránit díky tomuto jednoduchému triku. 

Skladování mouky není dobré zanedbat 

Ačkoli většina lidí skladuje mouku ve vzduchotěsných nádobách, což je z hlediska udržení její čerstvosti dobré, zkušené hospodyňky radí se tomu vyhnout. Důvodem přitom není potravina jako taková, ale její ochrana před nebezpečnými moly, kteří ji mohou snadno znehodnotit. Naštěstí se však v takovém případě nabízí velmi osvědčený trik, a to její uložení v mrazáku. Právě totiž nízké teploty odstraní veškeré jejich zárodky.

Minutové čištění hub bez nože: Mouka je zbaví veškerých nečistot

Pokud tedy chcete mouku ochránit před těmito škůdci, jednoduše ji uložte do tohoto spotřebiče a nechte ji tam, dokud nebude potřeba. Kromě toho zajistíte, že si udrží svou čerstvost. Pozor byste si pak měli dle serveru Parenting dávat již při jejím dovozu do svého domova. Nebezpečné zárodky totiž mohou být v tomto produktu přítomny i v momentě, kdy ho obchody vystavují do regálů. Mrazák je však odstraní již během dvou dnů. 

Mouka na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Mouku ochráníte před moly tím, že ji necháte dva dny v mrazáku.

Není tedy nutné nechávat v něm mouku po dlouhé týdny. Stačí ji tam nechat poté, co si ji zakoupíte, a následně ji skladovat na tmavém, suchém a chladném místě. Velmi důležité je také ochránit tuto potravinu před slunečním zářením, protože způsobuje ztrátu jejích nutričních hodnot a změnu její chuti. Na webu adbz jsme také psali, jak vám dokáže v domácnosti pomoci mouka v kombinaci se solí. Hravě si poradí například s fleky od vína. 

Jak skladujete mouku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články