Plácačky jsou pasé: Snadný trik k chycení mouchy aneb Jak využít její neschopnosti vidět bílou barvu

Chytit mouchu může být snazší, než si myslíte. Jedna žena odhalila tajemství, které vám může ušetřit čas a nervy. Její metoda využívá bílý ručník.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý z nás to zná. Jakmile přijde oteplení po zimě, začne se všude vyskytovat hmyz. Chcete usnout? Nemáte nárok, protože kolem vašeho ucha začne poletovat moucha. Otravný bzučivý zvuk, kterého se nelze zbavit. Pokud se mouchu rozhodnete plácnout, nemáte nárok, je rychlá a není šance ji zasáhnout. Jak tedy na ni vyzrát? Zkuste stejnou metodu jako tato žena. Vyzrála na mouchu a ta neměla šanci.

Vyhnání mouchy

Vyhnání mouchy z domova může být obtížný úkol, zejména v letním období. Ale jedna žena v domácnosti objevila jednoduchý trik, který vám ušetří čas a nervy. Na svém kanálu TikTok sdílela metodu, která využívá bílý ručník nebo ubrousek. Ano, to je vše, co vám bude stačit k tomu, abyste mouchu chytli a odehnali. Dobře to funguje i na jiný hmyz, který vás otravuje.

Komáři a mouchy vás budou nenávidět. Podomácku vyrobené pasti z přírodních ingrediencí se neubrání

Podle této ženy je hlavní slabina much spojena s tím, že nevidí bílou barvu. Stačí se přiblížit k mouše nenápadně a rychle ji chytit bílým ručníkem. Tento trik se ukázal jako překvapivě účinný a získal velkou pozornost na sociálních sítích. Video se po zveřejnění rychle rozšířilo a lidé začali sdílet své myšlenky v komentářích. Někteří byli nadšení a překvapení jednoduchostí tohoto triku, zatímco jiní byli skeptičtí nebo ztratili slova.

Výzvy a pochybnosti

I když někteří lidé byli nadšení, jiní se zdáli skeptičtí k myšlence chytání much nebo se obávali možného znečištění. Každopádně tento trik ukázal, že chytit mouchu může být snazší, než jsme si mysleli. Pokud se chcete zbavit mouchy rychle a snadno, zkuste tento lifehack. Použijte bílý ručník nebo ubrousek a přibližte ruku s bílou látkou k mouše, neuvidí ji a vy otravný hmyz snadno ulovíte a vyhodíte z okna.

Žena se snaží zbavit otravného hmyzu iZdroj fotografie: Depositphotos

Alternativní metodou je pořízení některého zařízení na lov much. Jedním z nich je speciální elektrická plácačka. Vypadá jako tenisová raketa, výplet je však tvořen tenkými kovovými drátky, které jsou připojeny na zdroj. Po vašem zmáčknutí malého tlačítka na rukojeti uvedete výplet pod proud, což mouchu paralyzuje natolik, že znehybní, a vy ji můžete bezpečně vyhodit. Proud je však dostatečně nízký, aby byl bezpečný pro člověka.

Výbornou výbavou proti mouchám jsou síťky do oken. Není to ochrana vyloženě jen proti mouchám, ale také proti ostatnímu hmyzu všeho druhu. Instalace je naprosto jednoduchá, postup je vždy uveden na balení dané síťky. Účinky takové sítě jsou skvělé, neboť vy můžete bezpečně v horkých letních dnech otevřít okno, i když máte uvnitř rozsvíceno, a nemusíte se bát, že vám obývák zaplní všelijaký hmyz.

@_thesilvafamily Don’t believe me? Try it #duet #lifehack #flycatcher #PringlesCanHands #fyp ♬ Summer Background Jazz – Jazz Background Vibes

Jak odháníte nepříjemný hmyz?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články