Zbavte se komárů u sebe doma jednou provždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Komáři a mouchy vás budou nenávidět. Podomácku vyrobené pasti z přírodních ingrediencí se neubrání

Komáři a mouchy vás budou nenávidět. Podomácku vyrobené pasti z přírodních ingrediencí se neubrání

Komáři jsou velmi úzce spojení s létem. Bohužel je velmi těžké se jich zbavit, ale není to něco, co by bylo nemožné.

past na komary flaska
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Tento jednoduchý způsob na zbavení se komárů může být velmi užitečný. Obzvláště pro osoby vlastnící zahradní domek nebo chatu u nějakého zdroje vody. Zvláště po dešti se totiž začnou všude objevovat komáři, kteří dokážou zkazit krásný pobyt v přírodě. V obchodech samozřejmě koupíte různé repelenty, ale můžete také vyzkoušet i nějaký domácí postup.

Repelenty ne vždy fungují

Každý člověk nenávidí komáry. Když se dostanou do bytu, je velmi těžké se jich zbavit, protože jsou malí a téměř neviditelní. Jediné co, tak je slyšíte, jakmile kolem vás prolétnou. Jestliže jste zrovna u vody, téměř vždy se nějaký komár objeví, většinou jich je i více. Samozřejmě si můžete koupit nějaký repelent, ale ty ne vždy fungují, navíc stojí moc peněz. Proto si vyzkoušejte jeden takový repelent vyrobit.

Snadno se zbavíte komárů

Rozřízněte si plastovou lahev na polovinu. Poté smíchejte hnědý cukr s horkou vodou. Nechte vychladnout a nalijte směs do spodní poloviny lahve. Přidejte k tomu droždí, ale rozhodně není třeba míchat. Droždí produkuje oxid uhličitý, který přitahuje komáry. Spodní polovinu dejte dnem vzhůru do vrchní části a pokud bude potřeba, tak ji zajistěte izolační páskou.

repelent proti komarum
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nakonec obalte spodní polovinu lahve nějakou černou látkou, aby ta horní část zůstala průhledná. Vždy ji s sebou berte tam, kde zrovna budete. Podobným způsobem můžete držet mimo váš byt i mouchy. Do půllitrové lahve přilijte trochu piva a přidejte trošku cukru. Odříznutý vršek lahve poté otočte zpět. Mouchy totiž přiletí do lahve, ale poté už se nedostanou ven. Je to ověřené.

Jak proti komárům bojujete vy?

Zdroj: TheSpruce