Do vody na zalévání přidejte tabletu z lékárny. Rostliny se obsypou květy
adbz.cz » Hobby » Na zalévání se vyplatí použít šumák. Každá rostlina po něm obraší květy

Na zalévání se vyplatí použít šumák. Každá rostlina po něm obraší květy

Tato tableta je nedílnou součástí každé lékárničky. Kromě příznivého dopadu na lidské zdraví také podpoří růst a vývoj květů vašich rostlin. Dopřejte jim tuto výživnou zálivku.

jak podpořit kvetení
Zdroj fotografie: iStock

Kvetoucí rostliny jsou dokonalou ozdobou každé domácnosti i zahrady. Často se však bohužel stane, že po odkvetení nové květy nevyraší. S tímto problémem vám naštěstí může pomoci tento jednoduchý trik. Je opravdu levný a univerzálně využitelný.

Jak podpořit kvetení rostlin

Pokud se na vašich pokojových rostlinách po dlouhou dobu neobjevily žádné květy, dopřejte jim tuto vydatnou a výživnou zálivku. Tato bohatá směs dokáže nakopnout i vývoj méně vitálních a starších rostlin. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je šumivá tableta vitamínu C. Kromě květenství vám bude také skvělým pomocníkem při množení rostlin řízkováním.

Jak pečovat o pokojovky

Každá rostlina potřebuje ke svému životu dostatečné množství světla, tepla, vody a živin (specifické podmínky se mezi jednotlivými druhy liší). Jakmile začnou strádat, nemohou se správně vyvíjet, a tím pádem ani kvést. Zajistěte jim vše potřebné a vyživte je zálivkou obohacenou o kyselinu askorbovou. Odměnou vám bude záplava nádherných květů.

pothos, potos, jedovatá rostlina
Zdroj fotografie: Piqsels

Jak vitamín C používat

Pro výrobu tohoto výživného hnojiva budete potřebovat jeden litr vody o pokojové teplotě a šumivou tabletu vitamínu C. Tu jednoduše do připravené vody vhoďte a nechte zcela rozpustit. Jakmile je tableta rozpuštěná, směs ještě promíchejte a máte hotovo. Aplikovat tuto zálivku můžete na všechny druhy pokojových rostlin, i na ty, které nekvetou.

Další využití vitamínu C

Kromě kvetení pomáhá kyselina askorbová obsažená ve vitamínových tabletách stimulovat růst a zvyšuje odolnost rostlin proti napadení škůdci i některým druhům nemocí a houbových chorob. Skvělým přípravkem je také při řízkování. Stačí jednu tabletu rozpustit ve 250 ml vody a připravené řízky růží nebo muškátů do této vody na chvíli ponořit. Po pár minutách je můžete přesadit do připraveného květináče naplněného úrodným a dobře propustným substrátem.

Banánová slupka pro kvetení orchidejí