Na zalévání se vyplatí použít šumák. Každá rostlina po něm obraší květy

Tato tableta je nedílnou součástí každé lékárničky. Kromě příznivého dopadu na lidské zdraví také podpoří růst a vývoj květů vašich rostlin. Dopřejte jim tuto výživnou zálivku.

jak podpořit kvetení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kvetoucí rostliny jsou dokonalou ozdobou každé domácnosti i zahrady. Často se však bohužel stane, že po odkvetení nové květy nevyraší. S tímto problémem vám naštěstí může pomoci tento jednoduchý trik. Je opravdu levný a univerzálně využitelný.

Jak podpořit kvetení rostlin

Pokud se na vašich pokojových rostlinách po dlouhou dobu neobjevily žádné květy, dopřejte jim tuto vydatnou a výživnou zálivku. Tato bohatá směs dokáže nakopnout i vývoj méně vitálních a starších rostlin. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je šumivá tableta vitamínu C. Kromě květenství vám bude také skvělým pomocníkem při množení rostlin řízkováním.

Jak pečovat o pokojovky

Každá rostlina potřebuje ke svému životu dostatečné množství světla, tepla, vody a živin (specifické podmínky se mezi jednotlivými druhy liší). Jakmile začnou strádat, nemohou se správně vyvíjet, a tím pádem ani kvést. Zajistěte jim vše potřebné a vyživte je zálivkou obohacenou o kyselinu askorbovou. Odměnou vám bude záplava nádherných květů.

pothos, potos, jedovatá rostlina iZdroj fotografie: Piqsels

Jak vitamín C používat

Pro výrobu tohoto výživného hnojiva budete potřebovat jeden litr vody o pokojové teplotě a šumivou tabletu vitamínu C. Tu jednoduše do připravené vody vhoďte a nechte zcela rozpustit. Jakmile je tableta rozpuštěná, směs ještě promíchejte a máte hotovo. Aplikovat tuto zálivku můžete na všechny druhy pokojových rostlin, i na ty, které nekvetou.

Další využití vitamínu C

Kromě kvetení pomáhá kyselina askorbová obsažená ve vitamínových tabletách stimulovat růst a zvyšuje odolnost rostlin proti napadení škůdci i některým druhům nemocí a houbových chorob. Skvělým přípravkem je také při řízkování. Stačí jednu tabletu rozpustit ve 250 ml vody a připravené řízky růží nebo muškátů do této vody na chvíli ponořit. Po pár minutách je můžete přesadit do připraveného květináče naplněného úrodným a dobře propustným substrátem.

Banánová slupka pro kvetení orchidejí

Čím podporujete kvetení rostlin vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Zobrazit další články