Proteinový nápoj pro všechny vaše květiny | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Opomíjený recept na univerzální hnojivo z aloe vera. Zbožňují ho všechny rostliny a odvděčí se bohatými květy i úrodou

Opomíjený recept na univerzální hnojivo z aloe vera. Zbožňují ho všechny rostliny a odvděčí se bohatými květy i úrodou

Aloe vera je jednou z nejoblíbenějších rostlin a to zejména proto, že není moc náročná a můžete ji pěstovat jak doma, tak venku.

hnojivo aloe vera
Zdroj fotografie: Depositphotos

Určitě se najdou lidé, kteří pěstují Aloe vera je jen jako okrasnou květinu. Ale většina lidí si ji zamilovalo kvůli jejím léčivým účinkům. A kvůli těmto účinkům se pěstuje již po stovky let. Rostlinu můžete pěstovat doma i venku a nemusíte ji věnovat žádnou zvláštní péči. V celé historii byla tato rostlina považována za léčivou.

Jak můžete použít Aloe Vera jako hnojivo

Vše, co budete potřebovat, je gel, který se nachází v listech této rostliny. Směs vytvořená z tohoto gelu se používá k promáčení půdy nebo jako krmení pro listy. Toto krmení dodává rostlinám jejich nutriční potřeby a to tím, že ho nanesete na listy. K optimálním výsledkům je dobré používat krmení zhruba dvakrát týdně.

gel aloe vera
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hnojivo si můžete připravit doma

Nejprve odřízněte jeden list z vaší rostliny a vyškrábejte z něj veškerý gel. Smíchejte dvě polévkové lžíce gelu na jeden kyblík vody. Tuto směs nalijte do rozprašovače a nastříkejte na každý list rostliny, kterou tímto chcete vyživit. Použijte tuto směs do patnácti minut, později by mohla začít kvasit a aplikujte ji buď brzo ráno nebo k večeru, rozhodně ne v teple.

nakrajena aloe vera
Zdroj fotografie: Depositphotos

Proč zrovna Aloe Vera

Toto krmeni vlastně funguje jako proteinový nápoj. Prostě dělá pro vaše rostliny to stejné, co proteinový nápoj pro sportovce, poskytuje tělu to, co potřebuje, aby rostlo a sílilo. Aloe Vera je plná jednoduchých cukrů, vitamínů, enzymů a minerálů. Krmení poskytuje rostlinám nejlepší přirozený potenciál.

Zdroj: Medium