Melaminová houba ušetří čas i peníze. Dá se s ní vyčistit mastnota i odolná špína

Úklid domácnosti je úmorný a časem se stáváte otrokem drhnutí všech interiérů. Navíc jsou mnohé plochy silně znečištěné a žádají si pečlivější údržbu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jakmile péči o domácnost jednou vynecháte, čeká vás nepříjemný šok. Najednou se před vámi objeví zanesená špína ve dřezu, na sporáku nebo v koupelně. Většina hospodyněk má doma v kumbále nespočet čisticích prostředků na koupelnu, kuchyni či podlahu. Nemluvě o pestré paletě kaučukových pěnových houbiček, v nichž se usazují mikroby a musíte je často měnit.

Melaminová houba je ekologická a funguje skvěle

Pokud nevíte, jak melaminová houba vypadá, nebudete překvapeni. Ihned vám připomene klasickou školní houbu na stírání tabule. Jedná se však o krystalickou bezbarvou látku snadno rozpustnou ve vodě. Díky abrazivní schopnosti dokáže zbavit povrchy nejrůznějších nečistot, které byste drhli celé hodiny. Poradí si s usazeným tukem, k tomu je ekologická a cenově dostupná. Při práci s ní je lepší nasadit gumové rukavice, v kontaktu s teplou vodou vytvoří houba jemnou pěnu.

Všechno s ní hravě vyčistíte

Nejvíce se vám osvědčí melaminová houba v kuchyni. Právě zde se vyskytuje nejvíce tukem postříkaných a usazených míst. Jako příklad si vezměme sporák od oleje, který se na něj dostal při smažení. Jen při představě jeho čištění padáte do mdlob. Jenomže s melaminovou houbou bude čištění hračka.

iZdroj fotografie: Pixabay

Domácnost bude klícka

Jakmile si melaminovou houbu za směšný peníz zakoupíte, ušetříte stokoruny, ne-li tisíce za čisticí prostředky. Dokonale s ní odstraníte kresby na papíře a malůvky dětí na tapetách. Dokonce si poradí i se skvrnami na dlažbě, linu i laminátu. Nemluvě o venkovním využití. Parapety na oknech budou jako nové a auto se bude blýskat na dálku.

A honem do koupelny

Snad nikomu se nelíbí mokré mapy na vodovodních bateriích a vodní kámen ve sprchovém koutu. I to umí tato mycí houba odstranit. Vyleštíte s ní zrcadlo, pracovní desky a také kůži. Také čištění bot bude s tímto zázrakem zábava a výsledek vás ohromí. Produkt vám vydrží dlouho. Záleží na tom, co všechno s ním budete čistit.

A jaké zkušenosti máte s melaminovou houbou vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články