Majitelé zahrad mají letos nárok na příspěvek až 105 000 Kč. O peníze si musíte říct opravdu rychle

Pokud máte zahradu, pak si můžete přijít na pěkný balík peněz. Stát rozdává tučné příspěvky, o které můžete již nyní požádat.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Letošní rok se nese ve znamení dotačních balíčků, o které mohou žádat téměř všichni občané České republiky. Stát se rozhodl přispět zejména vlastníkům nemovitostí, a to v rámci programu Nová zelená úsporám, do kterého se stačí přihlásit a následně doložit potřebné dokumenty k tomu, abyste mohli získat peníze. Velmi výhodná nabídka se nyní naskytla i těm, kteří vlastní zahradu. Můžete si přijít klidně až na 105 000 Kč. 

Dotační příspěvek Dešťovka

Pokud tedy i vy máte zahradu, můžete nyní žádat o příspěvek pod názvem Dešťovka, který nabízí všem majitelům nemovitostí finanční podporu pro systémy sběru dešťové vody. Jde tedy o další ekologickou vymoženost pro vaše obydlí, díky které můžete ušetřit plno peněz, a zároveň tak přispět k životnímu prostředí. Kromě majitelů domů mohou navíc o dotační balíčky žádat také vybrané příspěvkové organizace.

Na vaší zahradě samozřejmě musí být také dostatek místa, abyste tam mohli nainstalovat potřebnou nádrž. Právě díky té budete moci hromadit dešťovou vodu, kterou lze následně využít zcela zdarma pro zavlažování rostlin a další vlastní účely. Samotná dotace je poté rozdělena do několika částí a ve výsledku z ní můžete vytěžit 105 000 Kč. Až 55 000 Kč přitom mohou získat ti, kteří budou tekutiny používat pouze pro zalévání zahrady.

déšť iZdroj fotografie: Depositphotos
Každý, kdo má zahradu, může získat dotační příspěvek na sběr dešťové vody.

Pozor na všechny podmínky 

Dalších 10 000 Kč pak získá každý, kdo se rozhodne získanou užitkovou vodou splachovat, a zbylých 40 000 Kč dostanete v případě, že budete chtít používat kombinaci odpadní a dešťové vody pro zalévání i splachování. Žádost o peníze můžete přitom vyplnit zdarma on-line, ovšem pozor, že ne každý pravděpodobně splní všechny podmínky. Na webu adbz jsme nedávno informovali, že všichni senioři mohou mít doživotně teplou vodu zdarma.  

Co si o této dotaci myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články