Zbavte se krtků na zahradě jednou provždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vypuďte definitivně krtky. Vsaďte na léty ověřenou metodu. Sbalí si své kufry dříve, než napočítáte do tří

Vypuďte definitivně krtky. Vsaďte na léty ověřenou metodu. Sbalí si své kufry dříve, než napočítáte do tří

Když si začnete upravovat zahradu, vždy se jako naschvál objeví krtci, kteří vám veškerou vaši snahu úplně zlikvidují. Není však zrovna snadné se jich zbavit.

krtek v hline e1633280267709
Zdroj fotografie: Depositphotos

Znáte to, vždy, když začnete být pyšní na to, jak vaše zahrada vypadá, objeví se krtci a začnou ji zcela ničit. A je docela dost těžké se jich zbavit a hlavně zajistit, aby se k vám už nikdy nedostali. Někteří lidé na zahradu dávají přístroje, které vydávají pisklavý zvuk, protože to krtkům vadí. Jenže nejen jim, když to začne pískat v noci pod okny, je to opravdu hodně nepříjemné. Jak jinak se tedy krtků nadobro zbavit?

Jiné zvuk vydávající věci

Jednou z nejpřirozenějších metod, jak se zbavit krtků na vaší zahradě, je vytvářet v jejím okolí hlasitý zvuk. Ukázalo se, že krtci jsou totiž velice hákliví na zvuky. Naštěstí ale opravdu nemusíte používat onen pískací přístroj, bude stačit obyčejná zvonkohra. Pokud chcete postoupit o krok dál, můžete dát na zahradu rádio a zapnout ho. Krtci už se ukazovat nebudou.

hromadka od krtka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zkuste dát k tunelům krtka psí výkaly

Možná jste nevěděli, že byste k odpuzení krtků mohli použít výkaly vašeho psa. Není totiž moc známé, že krtci nesnáší výkaly z domácích zvířat stejně jako lidé. Takže když k vstupním a výstupním vchodům tunelů krtka dáte trošku exkrementů vašeho mazlíčka, zaručeně ze zahrady dost rychle vypadne.

krasna zahrada
Zdroj fotografie: Depositphotos

Další rada je trošku nebezpečná

Věděli jste, že krtky nejlépe odpudíte, když jim vyhladíte zdroj jejich potravy? Existují vlastně 3 kroky, jak se zbavit krtků na vaší zahradě. Prvním bude, že jim odstraníte zdroj potravy, jako jsou housenky, hmyz a červy. Druhým bude krtka najít, protože pokud ho nenajdete, nikdy se ho nezbavíte. Inu a poslední je krtka zabít. Na to budete potřebovat chemické přípravky, které seženete v různých obchodech.

krtek v mechu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud krtek pokračuje v tunelování i poté, co jste odstranili zdroj jeho potravy, nastříkejte repelent určený přímo na krtky tam, kde se tento škůdce nejvíce vyskytuje. Vůně aktivní složky, která se v repelentu nachází, krtky odpuzuje a donutí je jít o dům dál. Jaké jsou vaše tipy na zbavení se krtků?

Zdroj: Yourgreenpal