Klíšťata i další hmyz se vaší zahradě vyhnou. Stačí ji posypat tímto
adbz.cz » Hobby » Klíšťata se zahradě vyhnou obloukem, jakmile ucítí přítomnost křemeliny. Na květiny se ale používat nesmí

Klíšťata se zahradě vyhnou obloukem, jakmile ucítí přítomnost křemeliny. Na květiny se ale používat nesmí

S příchodem jara začínají být aktivní také klíšťata, která číhají v trávě na vhodného hostitele. Pomocí tohoto prášku však můžete svou zahradu těchto parazitů zbavit.

kremelina cednik zahrada
Zdroj fotografie: iStock

Teplé jarní dny venku kazí jen přítomnost klíšťat, která s teplým počasím zahajují svou aktivitu. Až do pozdního podzimu je potřeba po každém pobytu venku všechny části těla pečlivě zkontrolovat, jestli jste si jednoho parazita nepřinesli domů. Nejen, že se klíšťata živí krví svého hostitele, ale mohou také přenášet nepříjemné nemoci. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky kterému před nimi ochráníte alespoň svou zahradu.

Jak vypudit klíšťata ze zahrady

Abyste omezili přítomnost tohoto hmyzu na vaší zahradě, mohou vám pomoci některé rostliny, které klíšťata odpuzují. Ne vždy je ale možnost tyto byliny na své zahradě vysadit. Využít však můžete tento geniální trik. Stačí zahradu posypat tímto prášek a výrazně tím snížíte riziko napadení vás, ostatních členů domácnosti i zvířecích mazlíčků.

Přírodní prostředek proti klíšťatům

Skvělou směsí, kterou můžete trávník na vaší zahradě ošetřit, je křemelina. Jedná se o nezpevněnou horninu, která je mezi zahradníky oblíbená pro své insekticidní a dezinfekční účinky. Tento prášek účinně odpuzuje klíšťata, mravence, mšice, slimáky i housenky. Jednoduše nasypte křemelinu na místa, kde si děti nejčastěji hrají, kolem terasy nebo jako ochrannou bariéru vysazených rostlin. Navíc tím doplníte v zemi zásoby křemíku.

křemelina proti škůdcům
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ochrana záhonů

Křemelinu můžete snadno využít také k ochraně záhonů. Přes její hrubý povrch se šneci a slimáci k rostlinám jen tak nedostanou. Dalším druhům hmyzu zase zabrání klást do takto ošetřené půdy vajíčka. Ideální je nasypat na půdu tuto směs hned po výsadbě sazenic, které jsou ještě slabé a napadení škodlivým hmyzem by je mohlo zahubit. Vyhněte se však použití křemeliny na květiny, protože byste mohli zapudit i včely a další opylující hmyz.

Aplikace křemeliny

Tento prášek jednoduše nasypte všude, kde je třeba, a nechte jej odvést všechnu práci. Nezapomeňte však, že po vydatném dešti je nutné jej znovu aplikovat. Takto můžete snadno a účinně ochránit svou zahradu před klíšťaty a záhony zeleniny, ovoce nebo okrasných květin před nežádoucími útoky škůdců. Pořiďte si křemelinu a ošetřete jí svou zahradu co nejdříve.