Ucpanému odtoku při mytí psa zabrání obyčejná drátěnka. Stačí ji umístit do odtoku

Přestože primárním účelem drátěnek je odstranění spálenin z nádobí, jejich využití v domácnosti je mnohem širší. Třeba jako prevence proti ucpanému potrubí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Většina psů nemá domácí koupel ve vaně příliš v oblibě, takže když se k tomu odhodláte, nejspíš vás čeká zdlouhavé martyrium. Kluzké povrchy v koupelně v kombinaci s nepříjemným cákáním vody způsobují, že chlupáči jsou nervózní a propadají panice. Zdráhají se vlézt do vany, když na ně zamíříte sprchu, začnou se oklepávat a kapky vás celé zmáčí. Zvíře možná i opakovaně uteče a naháníte jej po celém bytě. Nejen v koupelně je pak spoušť. Navíc vana neodtéká, protože odpad ucpaly chlupy. Zde naštěstí pomůže drátěnka.

Před koupelí mazlíčka zajistěte odtok

Čas od času je nezbytné krkolomnou proceduru podstoupit, abyste z mazlíčka špínu a zápach dostali. Obzvlášť když se během venčení vyválel v blátě nebo ještě v něčem horším. Přesvědčit ho ke koupeli po dobrém je tvrdý oříšek. Snažte se postupovat obezřetně. Zachovejte klid a nedejte na sobě znát žádné negativní emoce. Jak radí server WikiHow, pokuste se spojit nenáviděné koupaní s něčím pozitivním, což by mohlo mazlíčka trochu obměkčit.

Stačí na koště navléknout igelitový sáček a zvířecí chlupy už nebudou problém

Když mu dáte pamlsek už při cestě k vaně, během koupele i po ní, neuděláte chybu. Nezapomeňte na pochvalu, pokud si povede dobře. V opačném případě riskujete, že nakonec bude koupelna vypadat jako po bitvě. Starost o reakce mazlíčka ale není jedinou věcí, kterou musíte udělat. Před samotnou koupelí musíte zajistit, aby nečistoty a chlupy neucpaly potrubí. Existuje spousta způsobů, jak toho docílit. Web Belnovosti uvádí, že jako velmi efektivní pomocník se prokázala drátěnka.

Pomůže i s hlodavci a tupým nožem

Se vzrůstající oblibou nerezového nádobí z domácností klasické drátěnky téměř vymizely. Nahradily je nejrůznější čisticí prostředky nebo plastové kartáčky. Mít ji doma po ruce se ale vyplatí. Například když se chystáte dopřát domácímu mazlíčkovi koupel. Drátěnka se totiž dá využít i jinak, než jen k primárnímu účelu, kterým je vydrhnutí velmi špinavého nádobí. V domácnosti vám usnadní spoustu práce a pomůže i tam, kde byste to rozhodně netipovali.

iZdroj fotografie: Pixabay

Majitelé psů nedají na drátěnku dopustit. Je totiž šikovnou a levnou pomůckou, která ochrání odpad ve vaně před velkým množstvím chlupů. Stačí, když drátěnkou zakryjete odtok, všechny nečistoty se na ní zachytí a potrubí se neucpe. Pak ji můžete jednoduše vyhodit. Využití kovových drátěnek je ale mnohem širší. Můžete jimi třeba ucpat otvory, kterými se do domu dostávají hlodavci. Kovem se neprokoušou. Nebo ji můžete použít na nabroušení nožů a nůžek.

Jak se ještě dá využít drátěnka v domácnosti?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články