10 nejdražších psích plemen pro rok 2022 | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2024: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun

Seznam nejdražších psích plemen pro rok 2024: Tibetského mastifa pořídíte i za 42 milionů korun

Toto je žebříček těch nejdražších psích plemen, které si můžete pořídit do své domácnosti. Ceny některých z nich šplhají až k desítkám milionů korun.

tibetsky mastif 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pořízení některých psích plemen může být kvůli jejich vzácnosti záležitostí, která vás dokáže vyjít opravdu velmi draho, a to přesněji od statisíců až po desítky milionů korun. Abyste ovšem byli v obraze a věděli, která to jsou, připravili jsme si pro vás žebříček deseti nejdražších psích plemen pro rok 2022. Možná budete překvapeni, až zjistíte, ze které oblasti pochází pes, který se umístil na druhém místě. 

Tibetský mastif (45 000 až 50 000 000 Kč) 

Tibetský mastif je starobylé plemeno z Nepálu a Číny, které bylo vyšlechtěno k ochraně zvířecích stád před vlky a levharty. Jeho nejnápadnějším rysem je hustá srst okolo krku a ramen, která vytváří dojem lví hřívy. Díky tak působivému vzhledu a pověsti je toto psí plemeno považováno zejména v Číně za určitý symbol společenského postavení, a proto se jeho cena může vyšplhat od padesáti tisíc korun až po desítky milionů – v roce 2014 dal čínský podnikatel za štěně tibetského mastifa 1,95 milionu dolarů (zhruba 42 milionů korun). 

tibetsky mastif
Zdroj fotografie: Depositphotos

Československý vlčák (1 000 000 Kč) 

Československý vlčák je neuvěřitelně vzácné psí plemeno, které vzniklo v roce 1955 zkřížením německého ovčáka pracovní linie a karpatského vlka. Výsledkem byl pes, kterému nechyběla velmi vyzrálá inteligence, smečková mentalita a především vytrvalost. Není proto žádným překvapením, že cena československého vlčáka postupem let vystoupala až na 1 000 000 Kč,

Samojed (300 000 Kč) 

Samojed je krásné starobylé plemeno, které pochází ze vzdálené Sibiře. Zde byl pojmenovaný podle samojedů, kteří ho vyšlechtili, aby jim mohl pomáhat s tažením saní a hlídáním sobů. Co byste však měli před pořízením tohoto huňatého bílého psa vědět, je skutečnost, že není drahý pouze na údržbu, ale také na pořízení. Čistokrevné štěně vás totiž vyjde na 300 000 Kč. 

samojed pes
Zdroj fotografie: Depositphotos

Malý lvíček (250 000 Kč) 

Lowchen, známý také jako „malý lvíček“, je oblíbeným domácím psem především v Evropě, a to již více než 500 let. Jedním z nejvzácnějších psích plemen se však stal na počátku 70. let 20. století, kdy byl na pokraji vyhynutí, neboť jich na světě zbývalo pouhých 65 kusů. Není tedy k údivu, že jeho cena v současné době dokáže přesáhnout hranici až 250 000 Kč. 

Čau-čau (225 000 Kč) 

Čau-čau je jedním z nejstarších a nejvzácnějších psích plemen na světě, které pochází opět z Číny. Jeho pořizovací cena, která se dokáže vyšplhat až na 225 000 Kč, je však teprve začátkem, neboť podle zkušeností vlastníků tohoto psa je mnohem nákladná spíše jeho údržba – není žádnou novinkou, že je čau-čau náchylný k řadě zdravotních problémů, jako je dysplazie kyčelních a loketních kloubů, nesprávná funkce štítné žlázy nebo entropie očí.

cau cau
Zdroj fotografie: Depositphotos

Azavak (215 000 Kč) 

Azavak je stejně jako ostatní chrti nesmírně rychlý pes, který si svou oblíbenost získal především díky jeho specifické vlastnosti, a to že používá k lovu namísto čichu zrak. Díky tomu je toto psí plemeno natolik vzácné, že se jeho cena může vyšplhat na bezmála 215 000 Kč.

Rotvajler (200 000 Kč)  

Ačkoliv se může zdát nepravděpodobné, že by se tak běžný pes, jako je rotvajler, mohl objevit v žebříčku deseti nejdražších psích plemen na světě, opravdu tomu tak je. Samozřejmě je důležité zmínit skutečnost, že cenu tohoto psa určuje rodokmen, kvůli němuž se může cena některých jedinců vyšplhat až na 200 000 Kč. 

rotvajler pes
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kanadský eskymácký pes (190 000 Kč)

Kanadského eskymáckého psa ukázali světu Sibiřané z kmene Thule, a to zhruba před tisíci lety. Avšak různé nemoci a snížená potřeba psích spřežení vedla bohužel k tomu, že se dnes na planetě pohybuje pouze cca 300 čistokrevných jedinců tohoto psího plemena. Není proto žádné překvapení, že se jejich cena v současné době dokáže vyšplhat až na 190 000 Kč. 

Argentinská doga (175 000 Kč) 

Argentinská doga, známá také jako Dogo argentino, je velký bílý divoký pes vyšlechtěný k lovu nebezpečných šelem, jako jsou divočáci nebo pumy. V důsledku této skutečnosti jsou však označovány také za jedno z nejnebezpečnějších plemen na světě, což je na druhou stranu činí velmi drahé a málo dostupné. Chov Argentinské dogy je dokonce v některých zemích zakázán. 

argentinska dogha
Zdroj fotografie: Depositphotos

Faraonský pes (165 000 Kč) 

Faraonský pes navzdory svému jménu není egyptským plemenem, ale nápadně se podobá psům, kteří jsou vyobrazeni na malbách nalezených v hrobkách ze starého Egypta, kde jeho existence také vznikla. Později byl však odvezen na Maltu, kde byl vyšlechtěn – nyní je proto považován za maltské plemeno. Vyznačuje se především svou vlastností chytat králíky, což se odráží na jeho ceně, která se dokáže vyšplhat až na 165 000 Kč. 

Které z těchto plemen byste si vybrali vy? 

Zdroj: Petkeen