Zimní oblečky nejsou vhodné pro všechny psí rasy. Páníčci jim nimi akorát ubližují

Při výběru oděvu pro zvíře si vždy předem zjistěte, zda je pro něj opravdu vhodný. Díky tomu budete později s jistotou vědět, zda mu náhodou spíše neubližujete.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V zimě můžete potkat mnoho majitelů, kteří venčí své domácí mazlíčky oblečené do různých modelů. Výrobci se stále předhání v tom, kdo vyrobí nejstylovější kousek pro psy nebo kočky. Majitelé těchto tvorů si však neuvědomují, že pro některá plemena nejsou tyto oblečky vůbec vhodné. Proto by si měli vždy předem zjistit, zda mohou koupit svému mazlíčkovi oděv na zimu. Existují jisté důvody, proč je některým psům nemusí vůbec kupovat.

Oblíbenost oděvů pro psy u lidí

Ve většině důvodů majitelé kupují oblečky pro svá zvířata jen z toho důvodu, že se jim líbí. Rozhodnutí tedy bývá nejčastěji emocionální a není nijak předem promyšleno. V druhém případě pouze chtějí, aby byl pejsek ve větším teple. Je sice pravda, že vrstva látky navíc psovi poskytuje větší teplo, ale to mu může i uškodit. K výběru těchto kousků dochází nejčastěji v zimním období, kdy je majiteli venku zima a bojí se i o své zvíře.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Módní trendy ve světě

Pokud se někdo více zajímá o módu, mohl si už dávno všimnout toho, že oblečky pro psy jsou velice stylové. Nehodí se však pro všechna plemena. Za doplňky, hračky, pamlsky a mnoho dalších produktů utrácejí lidé hodně peněz. Díky tomu jsou obchody se zbožím pro zvířata hojně navštěvovány. Majitelé totiž velice často své mazlíčky rozmazlují. S velkým zájmem o různé doplňky se zvyšuje i výroba oblečků, které si zákazníci stále kupují. Je však potřeba si předem zjistit, zda je opravdu vhodné nakupovat tyto věci i pro vašeho mazlíčka.

Když začne být venku zima

Při rozhodování o koupi oblečku pro psa se musíte zaměřit na to, jak často mu bývá zima. Pokud s ním jdete na procházku ven a on se začne třást, chce do tepla, nechce jít dál nebo se chová jakkoliv úzkostlivě, měli byste se vrátit. Poté berte v potaz i přírodní živly. Zamyslete se nad tím, zda by vaše zvířátko nemohlo zmoknout, jestli nefouká příliš studený vítr nebo nesvítí příliš prudké slunce.

iZdroj fotografie: Pixabay

V poslední řadě zhodnoťte zdravotní stav domácího mazlíčka. Starší, velice mladí a nemocní pejsci mohou mít problémy se zimou i ve chvíli, kdy je vám venku teplo. Na druhou stranu dospělý pes, jenž je zdravý, si užívá i chladnější počasí. Na tyto faktory lidé příliš nemyslí a koupí oblek i pro zdravého vlčáka, který se v něm začne přehřívat nebo mu je naopak ještě větší zima.

Plemena, která si zaslouží nový obleček

Do této kategorie patří primárně krátkosrstá plemena, psi pobývající převážně doma v teple, ti, které majitel chodí pouze vyvenčit a v poslední řadě plemena s minimem podkožního tuku. Plemena, která jsou pro zimu přímo vybavená je zbytečné oblékat a trápit v podobných kouscích. Dále se podívejte i na to, jak hustou má zvíře srst a pokud je prořídlá, jistě nic nezkazíte hezkým oděvem pro psy. Vždy se můžete poradit i se svým veterinářem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rasy s dlouhými nebo hustými chlupy ocení tento kousek jen občas. Pokud byste jim je dávali pravidelně, ztrácí tím přirozenou izolační vlastnost psí srsti. Nezapomínejte na to, že jestliže má zvíře tmavé zbarvení, zahřeje se rychleji než ti se světlým. Zároveň se hodně tepla vytváří při aktivitě, takže jestliže váš pejsek neustále někde pobíhá, pravděpodobně mu zima nebude. Některým rasám nikdy nedávejte obleček, příkladem je bernský salašnický pes, komondor, pomeranian, havanský psík, bearded kolie, novofundlandský pes a husky.

Co si myslíte o oblečcích pro psy?

Zdroj: Thesprucepets

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články