Vyzkoušejte trik s kostkami ledu pro hladké oblečení
adbz.cz » Hobby » Prádlo se dá vyžehlit bez žehličky. Pro narovnané oblečení stačí 4 kostky ledu

Prádlo se dá vyžehlit bez žehličky. Pro narovnané oblečení stačí 4 kostky ledu

Žehlení patří k nejméně oblíbeným domácím pracím. Pokud si chcete od této činnosti odpočinout, vyzkoušejte účinný fígl se čtyřmi kostkami ledu.

kostka led ruka
Zdroj fotografie: Lusilier / Creative Commons / CC BY-SA

Když dojde na žehlení, většině žen zmizí úsměv z tváře. Není divu. Žehlení prádla je únavné a časově náročně. I když při něm některé z hospodyněk sledují televizi nebo dohlíží na plnění domácích úkolů svých dětí, nejraději by se mu vyhnuly. Podívejte se na metodu, která vám ušetří čas a díky níž se budete moci věnovat mnohem příjemnějším činnostem.

Máte-li doma sušičku, jste za vodou

V dnešní době není čas ztrácet drahocenné volné chvíle zbytečnými domácími pracemi. Přestože je většina z nich nezbytná, lze jejich počet minimalizovat. Stejné je to i se žehlením. Pokud vlastníte sušičku na prádlo, máte z poloviny vyhráno. K tomuto triku budete potřebovat jen pár kostek ledu, který v kombinaci se sušičkou dokáže hotový zázrak.

Co je potřeba udělat

Dámy, které nemáte v oblibě žehlení, nicméně je pro vás nezbytností, zpozorněte! Vyprané prádlo zbavíte nerovností a záhybů díky vychytávce, jež se stala senzací. Pokud si myslíte, že se bez žehlení neobejdete, nemáte pravdu. Ve videu se na vlastní oči přesvědčíte, že tento fígl funguje. Do sušičky vložte maximálně tři kusy oblečení a čtyři kostky ledu. Poté zapněte spotřebič na krátký program, cca 10–15 minut.

pračka a sušička
Zdroj fotografie: Pexels

Vše funguje do posledního detailu

Jste-li stále na pochybách a metodě nevěříte, vyzkoušejte ji na vlastní kůži. Za pomoci kostek ledu, které se společně s oblečením v sušičce rovnoměrně rozmísí, dojde k nečekanému efektu. Jde o to, že se kostky rozpustí a vytvoří potřebnou vlhkost (páru), díky čemuž zmizí na oděvech nevzhledné záhyby. Nemáte-li po ruce kostky ledu, vložte do sušičky mokrou žínku. I tak se nerovností na prádle hravě zbavíte. A nejlepší na tom je, že celý trik trvá maximálně 15 minut.