K bujnému kvetení hortenzie dopomůže obyčejný chleba

Nemusíte utrácet peníze za drahá hnojiva, aby byly hortenzie dokonalou ozdobou vaší zahrady. Do krásy vám vykvetou i díky obyčejnému chlebu. Vyzkoušejte také tento trik.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Hortenzie patří mezi nejoblíbenější okrasné keře, protože díky záplavě nádherných barevných květů ozdobí téměř jakýkoliv prostor. Přestože je jejich pěstování poměrně nenáročné, vyplatí se znát určité triky a finty, které vám pomohou rostliny udržet v co nejlepším stavu a navodit bujné kvetení po co nejdelší dobu. S jejich hnojením vám pomůže i obyčejný chleba.

Na co si dát při pěstování hortenzií pozor

Nejdůležitější je připravit těmto okrasným keřům ideální životní podmínky. Základem je zajištění dostatečného množství světla, tepla, vody a potřebných živin. Půda musí být velmi úrodná, a především dobře propustná, aby mohlo docházet k výměně vzduchu u kořenů a odtoku přebytečného množství vody. Dalším zásadním kritériem ovlivňujícím zdraví a vzhled květin je správná kyselost půdy.

Jak okyselit půdu

Nejprve byste podle jednoduchých testů měli zjistit, jakého pH hodnoty v půdě dosahují. Teprve poté lze vhodnými prostředky podloží okyselit, nebo zneutralizovat. Přestože je v obchodech k dostání velké množství přípravků, které s tvorbou kyselého prostředí pomohou, velmi snadno tohoto účinku docílíte také použitím kousku starého chleba.

jak okyselit půdu iZdroj fotografie: Pixabay

Jak hnojit hortenzie chlebem

Využívání tohoto způsobu hnojení vás přijde jen na pár korun, a navíc účinně využijete zbytky ze své domácnosti. Stačí kyblík do jedné třetiny naplnit kousky starého chleba nebo i jiného neslazeného a nesoleného pečiva. V další vrstvě přidejte nadrobno nasekaný plevel, opět do objemu jedné třetiny, a nakonec směs zalijte vodou. Kyblík přikryjte víkem a nechte obsah týden fermentovat.

Než se pustíte do aplikace této hnojicí směsi, měli byste ji nejprve přecedit a poté ještě naředit vodou v poměru 1 : 5. Pomocí konve pak nalévejte připravený roztok přímo ke kořenům hortenzií. Díky pravidelnému používání tohoto hnojiva budou vaše keře mnohem vitálnější, zdravější, odolnější vůči škůdcům a chorobám a také plné krásných a barevných květů.

Co dělat, aby hortenzie kvetly

Čím pravidelně hnojíte hortenzie vy?

Zdroj: Belnovosti
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články