Jak opravit jakýkoliv zip na botách či oblečení během mžiku vteřiny. Snadný fígl, který ušetří spoustu peněz i času - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak opravit jakýkoliv zip na botách či oblečení během mžiku vteřiny. Snadný fígl, který ušetří spoustu peněz i času

Jak opravit jakýkoliv zip na botách či oblečení během mžiku vteřiny. Snadný fígl, který ušetří spoustu peněz i času

K opravě rozjíždějícího zipu stačí dva nástroje. Kladivo a kleště, to mají doma všichni.

knitted 3255076 1280 e1617004194834
Zdroj fotografie: Pixabay

Zip je oblíbený hlavně u dětí. Ale jsou i dospělí, kteří na něj nedají dopustit, jak na svém oblečení, tak na obuvi. Zip je prostě jednoduchý způsob zapnutí. Ne vždy je třeba knoflíků, cvoků a tkaniček. Občas je třeba praktičnost. Jenže i tento způsob zapínání má své mouchy. Občas to může dřít, zip se zasekává. Může se v něm také zachytit látka anebo smítko. Vše se však dá řešit.  

Přišití zipu není složité 

Zip je pro mnohé ševce a švadleny noční můrou. I spousta laiků se domnívá, že vložení a přišití zipu je velmi náročnou záležitostí. Jenže někdy je to nejtěžší jen začít a pokusit se. Jde totiž o docela snadnou záležitost, jen je třeba vědět, jak na to. Ve chvíli, kdy znáte postup, stačí najít už jen to odhodlání.  

shoe 1708632 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Návod, jak jednoduše opravit zip 

Na internetu, konkrétně na TikToku, se objevilo video, kde zkušený anglický švec ukazuje, jak jednoduše opravit rozbitý zip. Lidé toto video milují, protože je velmi prosté a ukazuje do života skutečně přínosnou věc. Švec v anglickém virálním videu konkrétně předvádí, jak si poradit s rozjíždějícím zipem, tedy s tím, ve kterém se tvoří mezery. Svůj um tak dal jednoduše do světa. 

tool 384740 1280
Zdroj fotografie: Pixabay

Většina lidí by boty s rozjetým zipem nejspíš ihned vyhodilo do koše. Ale přitom se dají snadno opravit, a to i v pohodlí domova. S nástroji, které má doma každý. Postačí kleště a kladivo. Švec ve videu pomocí kleští chytil zip u jezdce a jedním ráznějším poklepem na ně zip opravil. Zoubky pak do sebe zase krásně zapadaly. A pokud chcete, aby šlo odepínání snadněji, stačí ho namazat. 

@originalcobblers

DIY zip fix for when I refuses to close ##shoerepair ##timberland ##zip ##ziprepair ##diy

♬ original sound – originalcobblers

Zdroj: Cosmopolitan