6 jednoduchých rad, jak své domácí mazlíčky efektivně zbavit blech
adbz.cz » Hobby » Šest vysoce účinných rad, jak domácí mazlíčky zbavit blech jednou provždy. Přírodní cestou bez chemických přípravků

Šest vysoce účinných rad, jak domácí mazlíčky zbavit blech jednou provždy. Přírodní cestou bez chemických přípravků

Blechy jsou problém, který minimálně jednou trápil každého vlastníka chlupatých mazlíčků. Jak se jich ale zbavit rychle a účinně? Máme pro vás 6 ověřených způsobů.

pes blechy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Blechy jsou nepříjemnou záležitostí, kterou zná snad každý majitel chlupatého domácího miláčka. Ať už se jedná o psy, kočky nebo třeba králíky a jiná domácí zvířata, nejspíš u každého přijde období, kdy si z kožíšku vykusuje malé nezvané hosty. I přes veškerá opatření mohou naši čtyřnozí společníci přijít k blechám velmi snadno. Stačí například kontakt s jiným zvířetem a bleška si rychle hupsne do nové srsti. Jak se ale těchto potvůrek zbavit účinně a rychle? Máme pro vás 6 osvědčených rad a tipů, jak na to.

Rozmarýnový olej

I když je na trhu spousta přípravků na hubení blech, přírodní cesta je vždy tou lepší variantou. Navíc vás tato možnost vyjde pravděpodobně mnohem levněji. Jednou z takových možností je rozmarýnový olej. PETA uvádí, že se dokonce jedná o jednu z nejspolehlivějších cest, jak se zbavit blech. Stačí pouze smíchat několik kapek tohoto oleje s vodou a nanést na svého domácího miláčka. Pravidelné opakování tohoto procesu přinese kýžené výsledky.

rozmarynovy olej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Olej z čajovníku

Další skvělou cestou, jak svého chlupatého mazlíčka zbavit blech, je olej z čajovníku. Ten se totiž také řadí mezi nejúčinnější metody pro tuto problematiku. Mezi jeho další vlastnosti navíc patří velmi příjemná a éterická vůně. Pro účinný efekt stačí smíchat jednu nebo dvě kapky s 200 ml vody a nanést na zablešené místo. Lepší je zvolit opravdu menší množství oleje, protože je velmi silný a ve větší kvantitě by mohl vaše zvíře dráždit. Opakujte každé dva až tři dny.

oelj z cajovniku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Hřeben proti blechám

Jedná se o hřeben přímo určený pro vyčesávání blech a k dostání by měl být v každém pet-shopu nebo na objednání po konzultaci s veterinářem. Pro nejúčinnější efekt se doporučuje připravit si misku s vlažnou vodou, mírně navlhčit srst zvířete a pomalu vyčesávat směrem, kterým rostou chlupy. Po každém tahu si hřeben opláchněte v misce a zbavte ho tak nachytaných blech nebo bleších vajíček. Tento postup opakujte každé 3-4 dny podle potřeby.

hreben proti blecham
Zdroj fotografie: Depositphotos

Meduňkový odvar

Další přirozenou cestou, jak své zvířátko zbavit blech, je příprava meduňkového odvaru. Nejedná se o nic složitého, stačí pouze nasbírat čerstvé listy meduňky a zalít je vroucí vodou. Celý odvar nechejte povařit alespoň 30 minut, poté luhujte asi 2 hodiny, a nakonec přeceďte a vlažnou směs naneste na srst svého mazlíčka.

medunkovy odvar
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jedlá soda

Jedním z problémů blech není jen to, že napadají vašeho čtyřnohého miláčka, ale také vaše okolí. Odhaduje se, že až v 95 % se blechy nenacházejí pouze v kožichu zvířat, ale okupují také váš dům. Sídlit mohou například v načechraných kobercích, polštářích nebo v gauči. I proti této nepříjemnosti je ale řešení. Stačí veškeré potenciální bleší úkryty posypat jedlou sodou a nechat působit alespoň 20 minut. Poté sodu vysajte a máte po problému.

jedla soda 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Křemelina

Dalším způsobem, jak zbavit své obydlí blech, je prášková křemelina z přírodního kamene. Tato látka totiž působí silně dehydratačně, a tak je ideální cestou pro hubení blech, které ze srsti vašeho mazlíčka přeskočily do vašeho domu. Opět veškerá potenciální místa jejich úkrytu posypejte tímto práškem, nechte působit a vysajte. Při tomto procesu je lepší držet zvířata a děti stranou, aby nedošlo k nechtěnému vdechnutí. Opakujte podle potřeby každý týden.

kremelina
Zdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: Expert Home Tips