Tchyně mi řekla, že cedník na těstoviny používám špatně. Nejdřív se mě to dotklo, ale dává to smysl

Doteď jsem nevěděla, že existuje špatný způsob použití sítka na těstoviny. Na tuto skutečnost mě upozornila až tchyně a ukázala mi, v čem jsem doteď dělala chybu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Aby byly těstoviny uvařené co nejlépe a co nejlépe chutnaly, nesmíte podcenit dobu vaření, ani samotné slévání vody z hrnce. Nejvíce lidí chybu právě při používání sítka. Uvařit těstoviny možná na první pohled nevypadá vůbec těžce, ještě navíc když je na každém obalu napsán návod na přípravu. Výslednou chuť a konzistenci těstovin ovlivňuje nejen poctivě dodržený postup a doba přípravy, ale také slévání vody, ve které se těstoviny vařily. Toto je správný způsob, jak se vody z hrnce zbavit a zachovat v těstovinách co nejvíce chuti. 

Jak sítko správně použít

Pokud k vaření těstovin používáte hrnec, který už má v sobě sítko zabudované, máte značnou výhodu. V případě, že takový hrnec nemáte, nezbyde vám, než použít sítko nebo cedník. Stejně jako u ostatních druhů nádobí, i u cedníků máte spoustu druhů na výběr. Vybrat ten správný cedník je pro slévání vody z hrnce s těstovinami klíčové, abyste se zbavili vyvařené vody a všechny těstoviny zůstaly uvnitř cedníku.

Jaký cedník vybrat

Nejvhodnější cedník pro slévání vody z hrnce s těstovinami je ten, který nemá jen jedno madlo nebo rukojeť, ale má dvě uši podobně jako hrnec. S takovým cedníkem se vám bude nejlépe manipulovat. Vyhnete se tak možným komplikacím – například že vám proud vody cedník s jedním madlem převrátí nebo shodí a vroucí voda se rozlije všude okolo. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak správně scedit vodu

Většina lidí postaví cedník do dřezu a vodu i s těstovinami do něj přelévají. Správný způsob, jak vodu z hrnce scedit, spočívá v tom, že cedník postavíte do hrnce tak, aby se jeho stěny dotýkaly okrajů hrnce. Následně chytnete ucha hrnce i cedníku na obou stranách a hrnec naklopíte nad dřez tak, aby z něj mohla voda přes cedník vytékat. 

Tento postup je opravdu jednoduchý a výtečně funguje. Nemusíte se bát žádné rozlité vody, o kterou byste se mohli vy nebo kdokoliv další opařit. Navíc poté nemusíte téměř nic uklízet. Těstoviny zůstanou uvnitř hrnce teplé, dokonale chutné a připravené k okamžitému servírování.

@carolina.mccauley How to drain pasta without burns or mess 🍝✅ #kitchenhacks #homehacks #homehackswithcarolina ♬ Se Acabo (feat. Method Man) (Remix) – The Beatnuts

Jak těstoviny připravujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat