Mobil je špinavější než záchodové prkénko: Jediný správný návod odstraní dlouhodobě všechny bakterie a viry
Mobily často držíme v rukách v momentech, když je máme plné nečistot a bakterií, proto ho je třeba čas od času pořádně očistit. My vám prozradíme, jak na to správně a rychle.
Obsah
To, že každý vlastníme nějaký mobil, je v této době už naprosto všední záležitost. Ale uvědomili jste si někdy, při jakých všech situacích, kdy zdaleka nemáme čisté ruce, na něj saháme? Nejen v hromadné dopravě, ve škole, v práci, ale také například na záchodě. Proto je ho třeba pravidelně čistit. Tyto bakterie nejen, že znova ulpívají na vašich rukách, když do nich mobil vezmete, ale navíc například při telefonování mohou začít způsobovat i akné na pleti. Proto vám prozradíme, jak váš mobil snadno zbavit nečistot.
Tohle na čistění mobilu nikdy nepoužívejte
Při čištění mobilu je třeba dbát určité opatrnosti, když vybíráte prostředky. Je totiž důležité se vyhnout použití přílišné vlhkosti, jež by mohla snadno zničit elektroniku uvnitř. Tudíž se musíte vyvarovat různým čističům oken a aerosolovým sprejům. Avšak nesmíte narušit ani vrstvu na povrchu materiálu mobilu, která odpuzuje mastnotu. Proto nepoužívejte žádná drsná rozpouštědla včetně například acetonu, bělidla či peroxidu vodíku.
Rychlý a bezpečný způsob pro dezinfekci mobilu
Začneme tím, že budete potřebovat hadřík z mikrovlákna, který však ze sebe žádná vlákna nepouští. Dále také mějte po ruce vatové tyčinky nebo postačí špejle či párátka. Jako čistící prostředek použijete směs dvou látek, půl šálku destilované vody a stejné množství i univerzálního čističe isopropylalkoholu. Prvním krokem před samotnou dezinfekcí mobilu bude ho odpojit od všech dalších příslušenství.
Což znamená jak vypojit ho z nabíječky tak i případně ze sluchátek. Obojí později očistěte samostatně. Také kryt z mobilu sejměte a vyčistěte zvlášť. Nyní je tedy potřeba si v malém rozprašovači smíchat obě tekutiny v poměru 1 : 1. Destilovaná voda bude na mobil šetrnější než by byla ta obyčejná minerální z kohoutku. Lahvičku s touto směsí důkladně protřepejte, aby se ingredience pořádně promíchaly.
Aplikace prostředku na čištění mobilu
Připravený prostředek nikdy nestříkejte rovnou na mobil, vždy pouze na hadřík. Tím pak celý mobil jak zezadu tak zepředu otřete. Díky hadříku z mikrovlákna by čištění mělo jít snadno. Ovšem do některých menších zákoutí se tak snadno už dostat nemusíte. Těmito prostory může být fotoaparát, porty či různá tlačítka. Ty můžete opatrně očistit pomocí párátka nebo vatové tyčinky.
Avšak dovnitř, hlavně do žádných portů, nestrkejte navlhčené vatové tyčinky či tamponky. Nejprve je vždy očistěte na sucho a až teprve pak můžete lehce přejet okolo i s navlhčeným hadříkem. Pak nechte mobil raději pár minut pořádně proschnout na vzduchu. Takto byste ho měli dezinfikovat a zbavovat nečistot aspoň jednou za týden. To zabrání přenosu bakterií.
Jak očistit správně kryt a příslušenství
Kryty je nutné čistit dle materiálů, z kterého jsou vyrobeny. Pokud jsou plastové či silikonové postačí váš prostředek či teplejší voda. Jestliže jsou však kožené, raději na ně použijte čistič přímo určený pro péči o kožené výrobky. Tento přírodní materiál by mohl být náchylnější na případná poškození. U příslušenství, tedy sluchátek či nabíječek, pak můžete opět použít hadřík navlhčený vytvořeným prostředkem. Před použitím musí být však naprosto vysušené.
Čistíte a dezinfikujete si svůj mobil pravidelně?